wielopostaciowość definicja
Co to jest wielopostaciowość. Wyjaśnienie występowania dwóch albo więcej form tego samego gatunku.

Czy przydatne?

Co to jest wielopostaciowość

Co oznacza WIELOPOSTACIOWOŚĆ: zdarzenie występowania dwóch albo więcej form tego samego gatunku. Formy takie mogą różnić się morfologicznie ifizjologicznie. Odpowiednikiem w. jest na przykład występowanie sporofitu igametofitu upaprotników, polipa imeduzy ukrążkopławów czy także robotnic, trutni ikrólowej upszczół

Czym jest wielopostaciowość znaczenie w Słownik biologia W .

Co znaczy Włókna Kolagenowe:
Słownik iodporne na rozciąganie włókna występujące w tkance łącznej, zbudowane zbiałka kolagenu. Ich wytrzymałość na rozciąganie jest zbliżona do wytrzymałości stali, dlatego także efektywnie wzmacniają wielopostaciowość co to jest.
Co znaczy Wije:
Słownik Arthropoda) obejmująca formy lądowe owydłużonym ciele, złożonym zgłowy isegmentowanego korpusu, który może być podzielony na tułów iodwłok. Na głowie znajdują się czułki itrzy pary odnóży gębowych wielopostaciowość definicja.
Co znaczy Witellarium:
Słownik gruczoł żółtkowy wielopostaciowość co znaczy.
Co znaczy Węzeł Ranviera:
Słownik włókien nerwowych, nie pokryte osłonką mielinową. Odpowiadają granicom sąsiadujących ze sobą komórek Schwanna. Ww.R. włókno nerwowe osłonięte jest tylko poprzez aksolemę. Ww.R. od włókien nerwowych wielopostaciowość słownik.
Co znaczy Wtórnojamowce:
Słownik wielokomórkowych odznaczających się posiadaniem wtórnej jamy ciała ( celoma). Wzależności od stopnia rozwoju celomy wyróżnia się: bezjamowce, do których należą płazińce (Platyhelminthes) i wstężnice wielopostaciowość znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: