wydzielanie definicja
Co to jest wydzielanie. Wyjaśnienie substancji pełniących ważne funkcje wżyciu organizmu. Ubakterii.

Czy przydatne?

Co to jest wydzielanie

Co oznacza WYDZIELANIE: produkcja substancji pełniących ważne funkcje wżyciu organizmu. Ubakterii igrzybów może bazować na w. enzymów wykorzystywanych do rozpuszczania pokarmu. Uroślin w. są wybrane typy gutacji, produkcja nektaru poprzez miodniki wielu kwiatów, sekrecja poprzez gruczoły roślin owadożernych substancji wykorzystywanych do chwytania itrawienia owadów. Uzwierząt w. może bazować na w.: a) zewnętrznym (wydzielina, przekazywana na zewnątrz komórki, przez przewód wydostaje się do innego narządu albo do środowiska zewnętrznego); b) wewnętrznym (wydzielina, na przykład hormony, przekazywana jest bezpośrednio do krwi). Wzależności od losów komórki wydzielniczej wyróżnia się w.: a) holokrynowe (komórka zostaje zniszczona po wyprodukowaniu wydzieliny, na przykład gruczoł łojowy); b) apokrynowe (komórka wydzielnicza ulega częściowemu zniszczeniu, na przykład gruczoł mleczny) i c) merokrynowe (wydzielina wydostaje się na zewnątrz nie uszkadzając komórki, na przykład gruczoły dokrewne). Zobacz także: komórka gruczołowa, gruczoły

Czym jest wydzielanie znaczenie w Słownik biologia W .

Co znaczy Włókna Rdzenne:
Słownik włókna nerwowe wydzielanie.
Co znaczy Witaminy:
Słownik warunkujące poprawny przebieg mechanizmów biochemicznych inormalne funkcjonowanie organizmów, w szczególności zwierząt. Zazwyczaj nie mogą być syntetyzowane wewnątrz organizmu idlatego muszą być wydzielanie.
Co znaczy Współdominacja:
Słownik dominacja wydzielanie.
Co znaczy Wzrost:
Słownik polegająca na zwiększaniu wymiarów ciała, typowa dla organizmów żywych. Może bazować na zwiększaniu liczby komórek, awprzypadku jednokomórkowców albo zwierząt ookreślonej liczbie komórek ciała (na wydzielanie.
Co znaczy Wiwisekcja:
Słownik doświadczalny prowadzony na żywym zwierzęciu wzwiązku zkoniecznością poznania fizjologicznych reakcji organizmu. Doświadczenia tego typu są aktualnie wbardzo sporym stopniu ograniczone z racji na wydzielanie.
  • Dodano:
  • Autor: