wydzielanie definicja
Co to jest wydzielanie. Wyjaśnienie substancji pełniących ważne funkcje wżyciu organizmu. Ubakterii.

Czy przydatne?

Co to jest wydzielanie

Co oznacza WYDZIELANIE: produkcja substancji pełniących ważne funkcje wżyciu organizmu. Ubakterii igrzybów może bazować na w. enzymów wykorzystywanych do rozpuszczania pokarmu. Uroślin w. są wybrane typy gutacji, produkcja nektaru poprzez miodniki wielu kwiatów, sekrecja poprzez gruczoły roślin owadożernych substancji wykorzystywanych do chwytania itrawienia owadów. Uzwierząt w. może bazować na w.: a) zewnętrznym (wydzielina, przekazywana na zewnątrz komórki, przez przewód wydostaje się do innego narządu albo do środowiska zewnętrznego); b) wewnętrznym (wydzielina, na przykład hormony, przekazywana jest bezpośrednio do krwi). Wzależności od losów komórki wydzielniczej wyróżnia się w.: a) holokrynowe (komórka zostaje zniszczona po wyprodukowaniu wydzieliny, na przykład gruczoł łojowy); b) apokrynowe (komórka wydzielnicza ulega częściowemu zniszczeniu, na przykład gruczoł mleczny) i c) merokrynowe (wydzielina wydostaje się na zewnątrz nie uszkadzając komórki, na przykład gruczoły dokrewne). Zobacz także: komórka gruczołowa, gruczoły

Czym jest wydzielanie znaczenie w Słownik biologia W .

Co znaczy Włókna Kolagenowe:
Słownik iodporne na rozciąganie włókna występujące w tkance łącznej, zbudowane zbiałka kolagenu. Ich wytrzymałość na rozciąganie jest zbliżona do wytrzymałości stali, dlatego także efektywnie wzmacniają wydzielanie co znaczy.
Co znaczy Wielokomórkowce:
Słownik obejmujące zwierzęta, których ciało zbudowane jest zwielu komórek, wprzeciwieństwie do zwierząt jednokomórkowych ( pierwotniaki). W. są bardzo zróżnicowane pod względem zarówno morfologicznym, jak wydzielanie krzyżówka.
Co znaczy Wartość Przystosowawcza:
Słownik wartość adaptacyjna wydzielanie co to jest.
Co znaczy Włókna Bezrdzenne:
Słownik włókna nerwowe wydzielanie słownik.
Co znaczy Wirus HIV:
Słownik retrowirusy wydzielanie czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: