zakażenie definicja
Co to jest zakażenie. Wyjaśnienie opierający na wniknięciu organizmu jednokomórkowego do wnętrza.

Czy przydatne?

Co to jest zakażenie

Co oznacza ZAKAŻENIE: mechanizm opierający na wniknięciu organizmu jednokomórkowego do wnętrza ciała gospodarza, które najczęściej prowadzi do procesu chorobowego. Z. następuje zazwyczaj w konsekwencji uszkodzenia naturalnych barier ochronnych, na przykład wnastępstwie uszkodzenia powłoki ciała. Wyróżnia się dwa typy z. - utajone, które nie wiąże się ze zmianami chorobowymi ( nosicielstwo), i jawne, którego efektem jest choroba gospodarza

Czym jest zakażenie znaczenie w Słownik biologia Z .

Co znaczy Zięby Darwina:
Słownik gatunków ptaków zrzędu łuszczaków, zamieszkujących wyspy archipelagu Galapagos. Wywodzą się one od któregoś zpołudniowoamerykańskich gatunków zięb. Ich prawdopodobną ewolucję ispecjację opisał Darwin zakażenie.
Co znaczy Zanercze:
Słownik nerka zakażenie.
Co znaczy Zalążnia:
Słownik część słupka ( kwiat) uokrytonasiennych, wewnątrz której znajduje się jeden albo kilka zalążków. Ściana z. powstaje przez zrośnięcie brzegów albo ścian jednego lub większej liczby owocolistków zakażenie.
Co znaczy Zarodek:
Słownik iniezdolny do samodzielnego życia organizm powstający zzapłodnionej komórki jajowej albo wefekcie partenogenezy. Z. rozwija się wewnątrz osłon jajowych albo wewnątrz organizmu matki do momentu zakażenie.
Co znaczy Zwierzęta Homojoosmotyczne:
Słownik organizmy utrzymujące stałe wewnętrzne ciśnienie osmotyczne, niezależne od stężenia płynów wotoczeniu zakażenie.
  • Dodano:
  • Autor: