zapłodnienie definicja
Co to jest zapłodnienie. Wyjaśnienie stworzenia zygoty połączenie się gamety męskiej zżeńską, które.

Czy przydatne?

Co to jest zapłodnienie

Co oznacza ZAPŁODNIENIE: prowadzące do stworzenia zygoty połączenie się gamety męskiej zżeńską, które jest poprzedzone zaplemnieniem. Po zetknięciu komórek płciowych plemnik wydziela enzymy rozpuszczające osłonki jajowe. Komórka jajowa wytwarza wmiejscu kontaktu zplemnikiem uwypuklenie zw. wzgórkiem przyjęcia. Wtym właśnie miejscu następuje połączenie błon komórkowych jaja iplemnika. Ten ostatni odrzuca wić, ajego główka wnika do wnętrza jaja, kierując się do jego jądra. Po zetknięciu jąder obydwu komórek następuje syngamia (kariogamia, zlanie jąder). Z. następujące wewnątrz dróg rodnych samicy nazywane jest z. wewnętrznym, z kolei takie, które zachodzi na zewnątrz ciała samicy - z. zewnętrznym. Uroślin okrytonasiennych obserwuje się podwójne zapłodnienie

Czym jest zapłodnienie znaczenie w Słownik biologia Z .

Co znaczy Zasada Rekapitulacji:
Słownik prawo biogenetyczne zapłodnienie.
Co znaczy Zaplemnienie:
Słownik wefekcie kopulacji umieszczenie plemników wprzewodach układu płciowego samicy, które prowadzi do następującego potem zapłodnienia. Terminem tym ustala się czasem również zbliżenie plemników do zapłodnienie.
Co znaczy Zjawisko Wrighta:
Słownik dryft genetyczny zapłodnienie.
Co znaczy Zwierzęta Urikoteliczne:
Słownik zwierzęta, uktórych ostatecznym wytworem przemiany aminokwasów jest kwas moczowy. Wydalanie kwasu moczowego (urikotelia) jest charakterystyczną właściwością ptaków iniektórych bezkręgowców lądowych zapłodnienie.
Co znaczy Zwierzęta Poliestralne:
Słownik zwierzęta, uktórych cykl płciowy występuje wciąż, bez przerw. Z.p. są na przykład mysz, szczur, świnia iczłowiek zapłodnienie.
  • Dodano:
  • Autor: