zoochoria definicja
Co to jest zoochoria. Wyjaśnienie rozsiewania nasion izarodników poprzez zwierzęta iludzi.

Czy przydatne?

Co to jest zoochoria

Co oznacza ZOOCHORIA: zdarzenie rozsiewania nasion izarodników poprzez zwierzęta iludzi (antropochoria). Wybrane nasiona izawierające je owoce, stanowiące pokarm zwierząt, są poprzez nie regularnie gubione. Tę formę z. ustala się mianem dyszoochorii. Tak odbywa się na przykład zczęścią nasion gromadzonych poprzez wiewiórki. Część nasion pochodzących ze zjedzonych poprzez zwierzęta owoców opuszcza ich przewód pokarmowy wstanie nienaruszonym ijest wten sposób rozsiewana. To jest tak zwany endozoochoria. Szczególnie skutecznym metodą rozprzestrzeniania nasion jest ornitochoria. Wwiększości wypadków jest ona odmianą endozoochorii. Wybrane nasiona iowoce są zaopatrzone wspecjalne narządy czepne wpostaci haczyków, kolców ilepkich wyrostków umożliwiających przyczepianie się do sierści ipiór zwierząt, które je roznoszą. Ten typ z. jest nazywany epizoochorią. Specjalne przystosowania do rozprzestrzeniania poprzez mrówki (myrmekochoria) obserwuje się unasion wielu roślin, na przykład fiołka czy wilczomleczu. Posiadają one tak zwany ciałka mrówcze, a więc elajosomy, które przywabiają mrówki isą poprzez nie zjadane

Czym jest zoochoria znaczenie w Słownik biologia Z .

Co znaczy Zatoki:
Słownik wkościach czaszki jamy mające połączenie zjamą nosową iwypełnione powietrzem. Wewnętrzna powierzchnia z. jest wysłana śluzówką. Ułożyskowców z. występują wkościach: czołowej, szczękowej iklinowej zoochoria.
Co znaczy Zoogeografia:
Słownik biogeografia zoochoria.
Co znaczy Zimnokrwistość:
Słownik zmiennocieplność zoochoria.
Co znaczy Zbiorowisko Roślinne:
Słownik ookreślonym składzie gatunkowym, który jest skutkiem oddziaływania czynników abiotycznych, takich jak rodzaj gleby, temperatura czy naświetlenie, i czynników biotycznych, wynikających na przykład zoochoria.
Co znaczy Zooplankton:
Słownik plankton zoochoria.
  • Dodano:
  • Autor: