toksoplazmoza definicja
Definicja Toksoplazmoza. Czym jest rodzaju Toxoplasma, w przebiegu której występują zmiany.

Czy przydatne?

Definicja Toksoplazmoza

Co to jest toksoplazmoza: dolegliwość pasożytnicza wywoływana poprzez pierwotniaki z rodzaju Toxoplasma, w przebiegu której występują zmiany patologiczne w narządzie wzroku, a również schorzenia skóry. U Udar mózgu - zaburzenie krążenia o przebiegu ostrym, powodujące wystąpienie objawów w formie niedowładu połowiczego z zaburzeniami świadomości, a w razie udaru obejmującego lewa półkule, mózgu zaburzeniami mowy.

Co znaczy Akromegalia:
Słownik po zakończeniu okresu wzrostu przerost kości, nosa, uszu, brody, rąk, stóp w skutek nadmiernego działania przedniego płata przysadki, wpływającego na powiększoną produkcję hormonu somatotropowego toksoplazmoza co to jest.
Co znaczy Demencja:
Słownik otępienie, obniżenie sprawności umysłowej powiązane z przebytym schorzeniem psychicznym albo nerwowym toksoplazmoza definicja.
Co znaczy Reanimacja:
Słownik wszystkie czynność w ramach pierwszej pomocy realizowane w celu przywrócenia życia przy nagłym zatrzymaniu krążenia albo oddechu toksoplazmoza co znaczy.
Co znaczy Niemowlę:
Słownik noworodek, dziecko od urodzenia aż do końca 1 roku życia toksoplazmoza słownik.
Co znaczy Łaźnia Szafkowa:
Słownik drewniana szafka, gdzie umieszcza się chorego na czas zabiegu, gdzie jest podawany działaniu suchego powietrza toksoplazmoza znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: