wałeczki definicja
Definicja Wałeczki. Czym jest białka, a również z komórek (erytrocyty, leukocyty, komórki nabłonka.

Czy przydatne?

Definicja Wałeczki

Co to jest wałeczki: cylindryczne twory znajdowane w osadzie moczu, zbudowane z białka, a również z komórek (erytrocyty, leukocyty, komórki nabłonka), ziaren tłuszczu i barwników. W schorzeniach nerek liczba wałeczków powiększa się i wystepują wśród nich zmiany jakościowe. Np. wałeczki tłuszczowe, barwnikowe, woskowe, erytrocytarne.

Co znaczy Wąglik:
Słownik zakaźna zwierząt (bydło, owce, świnie, konie) o bardzo dużej śmiertelności. U ludzi jako dolegliwość odzwierzęca może wystepować w razie zawodowego kontaktu ze skażonym materiałem (mięso, skóry wałeczki.
Co znaczy Wazopresyna:
Słownik wydzielany poprzez podwzgórze. Jego działanie bazuje na wzmaganiu wchłaniania zwrotnego wody w dystalnych kanalikach nerkowych, a również na pobudzaniu skurczu mięśni gładkich ścian naczyń wałeczki.
Co znaczy Wirus:
Słownik Czynnik zakaźny zbudowany z kwasu nukleinowego (DNA albo RNA) i białkowej otoczki namnażający się wyłącznie wewnątrz komórek żywych. Wirusy wywołują sporo chorób ludzi, zwięrząt i roślin wałeczki.
Co znaczy Wieloródka:
Słownik Kobieta w ciąży, która już rodziła aczkolwiek jeden raz wałeczki.
Co znaczy Wagotomia:
Słownik przecięcie dolnego odcinka nerwu błędnego (nervus vagus) służące w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy. Powikłaniami zabiegu mogą być zaburzenia motoryki przewodu pokarmowego objawiające się wałeczki.
  • Dodano:
  • Autor: