radiodiagnostyka definicja
Definicja Radiodiagnostyka. Czym jest zastosowaniu promieni rentgenowskich (rtg), ultradźwięków.

Czy przydatne?

Definicja Radiodiagnostyka

Co znaczy radiodiagnostyka: Obrazowanie tkanek i narządów ciała ludzkiego przy zastosowaniu promieni rentgenowskich (rtg), ultradźwięków (ultrasonografia, USG), izotopów promieniotwórczych (medycyna nuklearna), magnetycznego rezonansu jądrowego (NMR) i termografii.

Co znaczy Radioterapia:
Słownik Leczenie chorób (raczej nowotworowych) wieloma rodzajami promieniowania jonizującego fotonowego (promieniowanie rtg i gamma) albo cząstkowego (elektrony, neutrony radiodiagnostyka.
Co znaczy Reumatologia:
Słownik Dział medycyny wewnętrznej (interny) zajmujący się klasyfikacją, diagnostyką, zapobieganiem i leczeniem chorób reumatycznych radiodiagnostyka.
Co znaczy Radioterapia Paliatywna:
Słownik Radioterapia nowotworów złośliwych, która nie skutkuje wyleczenia, ale hamuje nadmierny przyrost i powstawanie następnych przerzutów radiodiagnostyka.
Co znaczy Rehabilitacja Medyczna:
Słownik korekcyjne wobec osób po przebytych chorobach albo urazach, które zostawiły trwałe ślady w ich sprawności fizycznej, życiu psychicznym i kontaktach socjalnych. Na rehabilitację leczniczą złożona jest radiodiagnostyka.
Co znaczy Radiologia:
Słownik Edukacja o promieniowaniu i promieniotwórczości; dzieli się na radiodiagnostykę i radioterapię radiodiagnostyka.
  • Dodano:
  • Autor: