wenerologia definicja
Definicja Wenerologia. Czym jest profilaktyką chorób wenerycznych, jest to chorób przenoszonych.

Czy przydatne?

Definicja Wenerologia

Co znaczy wenerologia: Dział medycyny zajmujący się diagnostyką, leczeniem i profilaktyką chorób wenerycznych, jest to chorób przenoszonych drogą płciową (angielska nazwa: sexually transmitted diseases - STD). Dolegliwości te podlegają obowiązkowemu zgłaszaniu do stacji sanitarno-epidemiologicznych. Za STD uważane są poza tradycyjnymi chorobami wenerycznymi (kiła, rzeżączka, wrzód miękki, ziarniniak pachwinowy) również AIDS, wirusowe zapalenia wątroby, lamblioza, cytomegalia i nieswoiste zapalenie cewki moczowej, rzęsistkowica, chlamydioza, grzybica narządów płciowych, opryszczka narządów płciowych i odbytnicy, kłykciny kończyste, wszawica i zapalenie sromu, pochwy i odbytu.

Co znaczy Poronienie Dwuczasowe:
Słownik Poronienie dwuczasowe jest poronieniem późnym do którego dochodzi z chwilą całkowitego wykształcenia się łożyska w 13-28 tygodniu ciąży wenerologia co znaczy.
Co znaczy Mikrochirurgia:
Słownik Dział chirurgii zajmujący się wykonywaniem zabiegów chirurgicznych pod mikroskopem na bardzo małych strukturach żywych (na przykład operacje krtani, nosa, zatok przynosowych, ucha albo oka wenerologia krzyżówka.
Co znaczy Angiologia:
Słownik Edukacja o naczyniach krwionośnych i naczyniach chłonnych i ich chorobach wenerologia co to jest.
Co znaczy Alergologia:
Słownik Edukacja o uczuleniach, niepoprawnych reakcjach immunologicznych i reakcjach nadwrażliwości na wybrane czynniki, na przykład drobnoustroje, czynniki zewnętrzne, składniki pokarmowe wenerologia słownik.
Co znaczy Nefrologia:
Słownik Tematyka chorób wewnętrznych (interny) dotycząca rozpoznawania i leczenia chorób nerek, a również zajmująca się leczeniem nerkozastępczym (dializoterapia wenerologia czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: