dentyści znikają szkół definicja
Jak leczyć Dentyści znikają ze szkół? Czym jest NFZ - alarmuje Rzeczpospolita, a lekarze ostrzegają.

Czy przydatne?

Definicja Dentyści znikają ze szkół

Co znaczy Dentyści znikają ze szkół: Ostatnie szkolne gabinety stomatologiczne tracą kontrakty z NFZ - alarmuje Rzeczpospolita, a lekarze ostrzegają - to katastrofa dla profilaktyki.

Alarm podnoszą nauczyciele i rodzice z Małopolski, Podkarpacia i Lubelszczyzny. W Krakowie około 60 szkolnych placówek dostało odmowne decyzje Narodowego Funduszu Zdrowia.
- To katastrofa dla profilaktyki. To w szkołach dentyści dbali o zapobieganie próchnicy u najmłodszych - mówi dr Robert Stępień, wiceprezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie.
- Najmłodszym łatwiej się stawić u dentysty z kolegami, ponieważ mniej się boją wizyty - przekonuje radna Krakowa Barbara Nowak, nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 85, gdzie dentysta nie otrzymał kontraktu.
- Wszystkich startujących w konkursie traktujemy jednakowo. A wszystkie dzieci mają zapewniony dostęp do stomatologa, ponieważ wykupiliśmy wystarczającą liczbę świadczeń - uspokajała Barbara Bulanowska, dyrektor małopolskiego NFZ, gdy o szkolne gabinety upomnieli się radni Sejmiku Województwa Małopolskiego.
Gazeta pisze, iż zdaniem szkolnych dentystów fundusz stawia ich jednak na przegranej pozycji w konkurencji z innymi placówkami.

Źródło: Rzeczpospolita, Autor: Ewa Łosińska
Leczenie Dane Medyczne Są Przydatnym Narzędzi Do Zarządzania Placówkami Służby Zdrowia:
Zabieg tłumaczy, iż jednym z zadań wojewody jest pozyskiwanie informacji medycznych. Kluczowym źródłem danych są sprawozdania statystyczne z publicznych i niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej dentyści znikają ze szkół.
Leczenie Dodatkowe Świadczenia Dentystów:
Zabieg Narodowej (MON) zaproponowało, iż żołnierzom zawodowym powinny przysługiwać dodatkowe świadczenia zdrowotne lekarza dentysty i materiały stomatologiczne niezakwalifikowane jako świadczenia dentyści znikają ze szkół.
Leczenie Dentysta Zapłaci Za Błędną Diagnozę:
Zabieg mieszkanka Lublina zgłosiła się do gabinetu stomatologicznego Pawła A., tak aby wstawić protezy w górnej szczęce. Poinformowała go, iż powodem licznych ubytków jest sepsa, którą przeszła sporo lat dentyści znikają ze szkół.
Leczenie Dziennik Ustaw:
Zabieg 15 marca 2009 roku weszła w życie ustawa z 20 lutego o zmianie ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty i ustawy o zmianie ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty. źródło: Rzeczpospolita dentyści znikają ze szkół.
  • Dodano:
  • Autor: