dentyści znikają szkół definicja
Jak leczyć Dentyści znikają ze szkół? Czym jest NFZ - alarmuje Rzeczpospolita, a lekarze ostrzegają.

Czy przydatne?

Definicja Dentyści znikają ze szkół

Co znaczy Dentyści znikają ze szkół: Ostatnie szkolne gabinety stomatologiczne tracą kontrakty z NFZ - alarmuje Rzeczpospolita, a lekarze ostrzegają - to katastrofa dla profilaktyki.

Alarm podnoszą nauczyciele i rodzice z Małopolski, Podkarpacia i Lubelszczyzny. W Krakowie około 60 szkolnych placówek dostało odmowne decyzje Narodowego Funduszu Zdrowia.
- To katastrofa dla profilaktyki. To w szkołach dentyści dbali o zapobieganie próchnicy u najmłodszych - mówi dr Robert Stępień, wiceprezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie.
- Najmłodszym łatwiej się stawić u dentysty z kolegami, ponieważ mniej się boją wizyty - przekonuje radna Krakowa Barbara Nowak, nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 85, gdzie dentysta nie otrzymał kontraktu.
- Wszystkich startujących w konkursie traktujemy jednakowo. A wszystkie dzieci mają zapewniony dostęp do stomatologa, ponieważ wykupiliśmy wystarczającą liczbę świadczeń - uspokajała Barbara Bulanowska, dyrektor małopolskiego NFZ, gdy o szkolne gabinety upomnieli się radni Sejmiku Województwa Małopolskiego.
Gazeta pisze, iż zdaniem szkolnych dentystów fundusz stawia ich jednak na przegranej pozycji w konkurencji z innymi placówkami.

Źródło: Rzeczpospolita, Autor: Ewa Łosińska