dentysta zapłaci błędną definicja
Jak leczyć Dentysta zapłaci za błędną diagnozę? Czym jest gabinetu stomatologicznego Pawła A., tak.

Czy przydatne?

Definicja Dentysta zapłaci za błędną diagnozę

Co znaczy Dentysta zapłaci za błędną diagnozę: W maju 2004 roku mieszkanka Lublina zgłosiła się do gabinetu stomatologicznego Pawła A., tak aby wstawić protezy w górnej szczęce. Poinformowała go, iż powodem licznych ubytków jest sepsa, którą przeszła sporo lat temu, i iż dopiero co skończyła terapię onkologiczną. Po pierwszym zabiegu kobieta zaczęła się uskarżać na mocny ból leczonego zęba. Dentysta ordynował jej coraz silniejsze antybiotyki i uspokajał, iż "tak ma być". Pacjentka, nie mogąc nareszcie znieść bólu, zgłosiła się do innego stomatologa, który stwierdził, iż w jednym z leczonych zębów tkwi złamane wiertło i iż doszło do zapalenia zatok obu szczęk. Niezbędna stała się operacja w szpitalu. Oba mostki wykonane poprzez Pawła A. stały się bezużyteczne. Pacjentka pozwała dentystę do sądu, domagając się odszkodowania i zadośćuczynienia za cierpienia fizyczne i psychiczne, które wywołały, iż musiała używać z opieki psychologa. Sąd Okręgowy w Lublinie przyznał jej 13,5 tys. złotych odszkodowania (tyle kosztowało powtórnie leczenie i wstawianie mostków) i 2 tys. złotych zadośćuczynienia. Kapitał mają zapłacić solidarnie Paweł A. i towarzystwo ubezpieczeniowe, gdzie przychodnia miał wykupioną polisę OC. Dentysta powinien wykonać szersze badanie diagnostyczne, na przykład zdjęcie rentgenowskie, i ewentualnie skonsultować się ze specjalistą. U pacjentki powodem zapalenia zatok były właśnie źle wyleczone kanały.

źródło: Rzeczpospolita, autor: Robert Horbaczewski
Leczenie Dodatkowe Świadczenia Dentystów:
Zabieg Narodowej (MON) zaproponowało, iż żołnierzom zawodowym powinny przysługiwać dodatkowe świadczenia zdrowotne lekarza dentysty i materiały stomatologiczne niezakwalifikowane jako świadczenia dentysta zapłaci za błędną diagnozę.
Leczenie Dentyści Znikają Ze Szkół:
Zabieg gabinety stomatologiczne tracą kontrakty z NFZ - alarmuje Rzeczpospolita, a lekarze ostrzegają - to katastrofa dla profilaktyki. Alarm podnoszą nauczyciele i rodzice z Małopolski, Podkarpacia i dentysta zapłaci za błędną diagnozę.
Leczenie Dziennik Ustaw:
Zabieg 15 marca 2009 roku weszła w życie ustawa z 20 lutego o zmianie ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty i ustawy o zmianie ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty. źródło: Rzeczpospolita dentysta zapłaci za błędną diagnozę.
Leczenie Dane Medyczne Są Przydatnym Narzędzi Do Zarządzania Placówkami Służby Zdrowia:
Zabieg tłumaczy, iż jednym z zadań wojewody jest pozyskiwanie informacji medycznych. Kluczowym źródłem danych są sprawozdania statystyczne z publicznych i niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej dentysta zapłaci za błędną diagnozę.
  • Dodano:
  • Autor: