lekarze chcą wyrównania płac definicja
Jak leczyć Lekarze chcą wyrównania płac? Czym jest lekarza i lekarza dentysty, przewidującą.

Czy przydatne?

Definicja Lekarze chcą wyrównania płac

Co znaczy Lekarze chcą wyrównania płac: Sejm przyjął jednogłośnie nowelizację ustawy o zawodzie lekarza i lekarza dentysty, przewidującą zróżnicowanie wynagrodzeń rezydentów w zależności od roku szkolenia i specjalizacji. W myśl projektu rozporządzenia przygotowanego poprzez Ministerstwo Zdrowia płace rezydentów mają wzrosnąć z wyrównaniem od 1 stycznia i wyniosą poprzez pierwsze dwa lata specjalizacji 3170 złotych, z kolei w dziedzinach priorytetowych - 3620 złotych. Po dwóch latach specjalizacji rezydenci otrzymają 3450 złotych, a w dziedzinach priorytetowych - 3890 złotych. Nadal jednak rezydenci dostają 2473 zł. brutto (1770 zł. na rękę), niezależnie od roku szkolenia. "Nie wiem, dlaczego minister zdrowia zwleka z podpisaniem nowych regulaminów (...) Projekt rozporządzenia w tej sprawie jest gotowy od miesiąca, konsultacje socjalne skończyły się już 20 marca.

Wydaje się, iż to wystarczająca liczba czasu, aby te regulaminy przygotować I podpisać. Nawet jeśli nareszcie dostaniemy podwyżki, nie mamy co liczyć na jakąkolwiek rekompensatę za takie spóźnienie" - mówi Dorota Mazurek, pełnomocniczka Zarządu Krajowego OZZL do spraw lekarzy rezydentów. "Radzę lekarzom, by przed złożeniem pozwów dobrze przyjrzeli się regulaminom kodeksu pracy (...) Podwyżka ma przyciągnąć nowe osoby do tego zawodu. To jest swoiste stypendium państwowe. Jeżeli w ten sposób zinterpretują to sądy, to lekarze mogą się spotkać z wyrokami odmownymi. Tak jak ich roszczenia o płaca za brak wolnego po dyżurach" - wyjaśnia Arkadiusz Sobczyk, adiunkt na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jak poinformowano "Rzeczpospolitą", opóźnienia zostały wywołane potrzebą dodatkowych konsultacji projektu. Rozporządzenie zostało już w każdym razie skierowane do podpisu poprzez minister Ewę Kopacz.

źródło: Rzeczpospolita, autor: Mateusz Rzemek
Leczenie Liczenie Punktów Edukacyjnych:
Zabieg kończy się chwilę na zgromadzenie poprzez lekarzy obowiązkowych punktów edukacyjnych w pierwszym okresie rozliczeniowym. To obowiązek wynikający z rozporządzenia w kwestii doskonalenia zawodowego lekarze chcą wyrównania płac.
Leczenie Lekarze Poczekają Na Zmiany W Nauce:
Zabieg Prawna omawia zmiany w zasadach kształcenia lekarzy i lekarzy dentystów. Posłowie nie zgadzają się na całkowitą likwidację lekarskiego egzaminu państwowego. Częściowo jego funkcje ma pełnić lekarski lekarze chcą wyrównania płac.
Leczenie Lekarze Walczą Ze Sobą Na Reklamy:
Zabieg Lekarska chce zabronić ogromnym prywatnym lecznicom ogłaszania się na billboardach. Broni w ten sposób małych gabinetów, które nie mają prawa do takiej promocji. W czasie gdy spore spółki chcą lekarze chcą wyrównania płac.
Leczenie LEKARZ RADZI:
Zabieg Ciebie" umieściła na swoch łamach rady stomatologów stanowiące odpowiedzi na pytania czytelników. Odpowiedzi na listy czytelników udzielają eksperci z prywatnej lecznicy stomatologiczno lekarze chcą wyrównania płac.
Leczenie Lekarz Pracujący W NZOZ-Ie Nie Musi Rejestrować Praktyki:
Zabieg zakłady opieki zdrowotnej, podobnie jak zakłady publiczne, mogą zatrudniać lekarzy w dwóch formach: na podstawie umowy o pracę i na podstawie umowy cywilnoprawnej. Pierwsza z tych form zatrudnienia lekarze chcą wyrównania płac.
  • Dodano:
  • Autor: