ewolucja dziedzinie definicja
Jak leczyć (R)Ewolucja w dziedzinie półpłynnych materiałów złożonych? Czym jest inwazyjnego.

Czy przydatne?

Definicja (R)Ewolucja w dziedzinie półpłynnych materiałów złożonych

Co znaczy (R)Ewolucja w dziedzinie półpłynnych materiałów złożonych: Zauważalna od pewnego czasu tendencja do minimalnie inwazyjnego opracowywania ubytków wymaga odpowiednich materiałów. Ich cechami idealnymi są: odpowiednia płynność i umiejętność do zapływania, co umożliwia dokładne nakładanie materiału.
Wymienione zalety pozwalają na uzyskanie szczelności brzeżnej, a również dobrej adaptacji do ścian nawet najmniejszych ubytków. Nowy materiał Tetric EvoFlow (ulepszona wersja znanego od dziesięciu lat na rynku Tetric Flow) świetnie nadaje się do wypełniania ubytków opracowanych z min. inwazyjnością, dzięki ultradźwięków, piaskarek albo wierteł o najmniejszych rozmiarach. Dalszy zakres wskazań dla półpłynnych materiałów złożonych obejmuje cementowanie uzupełnień protetycznych, wykonanych z materiałów złożonych i ceramicznych i naprawę licowania uzupełnień wykonanych z tych materiałów. Ponadto Tetric EvoFlow można wykorzystać jako pierwszą warstwę rozległego wypełnienia klasy I albo II, niwelującą równocześnie nierówności na dnie ubytku. Dzięki swojej większej płynności z łatwością wyściela ubytek cienką warstwą, nie zamykając przy tym pęcherzyków powietrza. Poza wymienionymi cechami Tetric EvoFlow charakteryzuje się również sporą wytrzymałością na ściskanie, rozciąganie i sporą odpornością na ścieranie. Ponadto materiał ten jest bardzo kontrastowy w promieniach rentgenowskich, co ułatwia diagnostykę próchnicy wtórnej i ewentualnych nawisów w obrębie wypełnień.
Christian Hammerer, Stomatologia Współczesna, 2008-10-01, s. 53
Leczenie Rehabilitacja Protetyczna Z Zastosowaniem Protez Stałych...:
Zabieg Stowarzyszenie Lekarzy Stomatologów zaprasza na następny kurs do Ciechocinka. Patronat nad wydarzeniem objęła Kujawsko-Pomorska Okręgowa Izba Lekarska. W programie między innymi: zakres wskazań i (r)ewolucja w dziedzinie półpłynnych materiałów złożonych.
Leczenie Reformy W Służbie Zdrowia:
Zabieg stomatologia ma być wzorem reformy w ochronie zdrowia. Ryszard Łopuch na łamach Pulsu Medycyny wyraża własną opinię na ten tamat. Uważa, iż stomatologia na wzór się nie nadaje. Jako jedno z (r)ewolucja w dziedzinie półpłynnych materiałów złożonych.
Leczenie Rozliczenie Zużytego Sprzętu Medycznego:
Zabieg prowadzący prywatną praktykę wpisał do ewidencji środków trwałych w grudniu 2004 roku fotel dentystyczny z wyposażeniem o wartości początkowej 30 tys. złotych i od stycznia 2005 roku rozpoczął (r)ewolucja w dziedzinie półpłynnych materiałów złożonych.
  • Dodano:
  • Autor: