jeszcze koniec definicja
Jak leczyć To jeszcze nie koniec? Czym jest dobiega końca - informuje Rynek Zdrowia. bez pośpiechu.

Czy przydatne?

Definicja To jeszcze nie koniec

Co znaczy To jeszcze nie koniec: Burzliwe kontraktowanie świadczeń na 2011 r. bez pośpiechu dobiega końca - informuje Rynek Zdrowia.

bez pośpiechu, gdyż w oddziałach wojewódzkich Funduszu, gdzie odwołań od decyzji komisji konkursowych było najwięcej, nadal dzieje się ich rozpatrywanie. Toczą się również postępowania uzupełniające, dotyczące raczej ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, rehabilitacji i stomatologii. To znaczy, iż dla wielu świadczeniodawców batalia o finansowanie z budżetu publicznego płatnika ochrony zdrowia trwa w idealne. A do rozdania są jeszcze w ogóle niemałe kapitał.
Do Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, który konkursu na pełny zakres świadczeń nie organizował od czterech lat, wpłynęło w sumie ok. 5600 ofert rozpatrywanych w powyżej 700 postępowaniach. Liczba odwołań okazała się rekordowa: było ich powyżej 1200.
Małopolski płatnik już w grudniu u.b.r. ogłosił 132 postępowania uzupełniające na ambulatoryjną opiekę specjalistyczną, rehabilitację i stomatologię, których celem jest zapewnienie dostępu do świadczeń w poszczególnych gminach i powiatach. Fundusz zapowiada, iż chce je zakończyć, jeżeli będzie to tylko możliwe, najpóźniej na przełomie stycznia i lutego. Do rozdysponowania pozostało jeszcze powyżej 7 mln zł w ambulatoryjnej opiece specjalistycznej, 3 mln zł w rehabilitacji i 32 mln zł w stomatologii - wylicza Rynek Zdrowia.

Źródło: Rynek Zdrowia, Autor: Iwona Bączek