limon citrus cytryna definicja
Dla wegetarian CYTRYNA (Citrus limon). Słownik kwaśnym miąższu. Zasadotwórcza mimo kwaśnego smaku.

Czy przydatne?

Dieta CYTRYNA (Citrus limon)

CYTRYNA (Citrus limon przygotowanie
Przygotowanie cytryna (citrus limon) dieta

Definicja CYTRYNA (CITRUS LIMON): Owoc wiecznie zielonego drzewa pochodzącego z Chin, o kwaśnym miąższu. Zasadotwórcza mimo kwaśnego smaku, wbrew obiegowym opiniom nie jest bardzo bogata w witaminę C – zawiera do 80 mg tej witaminy w 100 g, w trakcie gdy natka pietruszki – 130 mg w 100 g. Jest ona jednak lepiej przyswajalna z racji na zawartość witaminy P a więc rutyny. Sok dodawany jest do sosów, sałatek warzywnych i owocowych, marynat, musów, tart, sorbetów, napojów, koktajli i herbaty, w wielu potrawach zastępuje ocet. Starta skórka stosowana jest do farszów, ciast i deserów

Czym jest CYTRYNA (Citrus limon znaczenie w Słownik wege C.

Przygotowanie CEBULA JADALNA (Allium Cepa):
Gotowanie Środkowej, gdzie do dziś rośnie w stanie dzikim. Do Europy została sprowadzona w średniowieczu. Jej wartość kaloryczna jest niewielka, jest jednak dość bogata w witaminę C, witaminy z gatunku B (B1 cytryna (citrus limon).
Przygotowanie CHILLI (Capsicum Frutenscens):
Gotowanie małe, czerwone i zielone, ostre w smaku owoce papryki krzewiastej pochodzącej z Meksyku i Ameryki Środkowej, uprawianej w państwach tropikalnych. Zaostrzają smak potraw, sosów i pikli. Świeże cytryna (citrus limon).
Przygotowanie CYNAMON (Cinnamonum Zeylanicum):
Gotowanie tropikalnego drzewa z rodz. wawrzynowatych, cynamonowca cejlońskiego. Uprawiany w Indiach, na Jawie, Sumatrze i w Malezji. Znany jest także cynamonowiec chiński (kasja), lecz z racji na cytryna (citrus limon).
Przygotowanie CZEREŚNIA (Cerasus Avium, Prunus Avium):
Gotowanie uprawiana już w starożytności. Owoce, czerwone albo czerwono-żółte pestkowce o soczystym miąższu są bogatym źródłem witamin, w pierwszej kolejności prowitaminy A, witamin z gatunku B (B1, B2, PP) i C cytryna (citrus limon).
Przygotowanie CZARNA JAGODA (Vaccinium Myrtillus):
Gotowanie czernica, rosnąca w stanie dzikim. Jadalne są kuliste, fioletowo-czarne owoce-jagody. Zawierają łatwo przyswajalne węglowodany, sole mineralne (związki potasu, wapnia, cynku i żelaza), prowitaminę A cytryna (citrus limon).
  • Dodano:
  • Autor: