sinap gorczyca definicja
Dla wegetarian GORCZYCA (Sinapis). Słownik zawierających olejki eteryczne, glikozyd sinigrinę i do.

Czy przydatne?

Dieta GORCZYCA (Sinapis)

GORCZYCA (Sinapis przygotowanie
Przygotowanie gorczyca (sinapis) dieta

Definicja GORCZYCA (SINAPIS): Jako przyprawy używa się nasion rośliny z rodz. krzyżowych, zawierających olejki eteryczne, glikozyd sinigrinę i do 40% tłuszczu. Po wytłoczeniu oleju (stosowanego do celów farmaceutycznych) sproszkowane nasiona służą do produkcji musztardy. Całe nasiona stosowane są do aromatyzowania wędlin, ogórków konserwowych i pikli, dodawane są do sałatek i sosów. Do celów spożywczych stosuje się trzy odmiany: g. b i a ł ą, g. c z a r n ą i g. s a r e p s k ą. Nasiona mają także działanie lecznicze - osłaniające i rozgrzewające. Znajdują wykorzystanie przy leczeniu nadkwaśnego nieżytu żołądka, braku łaknienia, bólów korzeniowych, angin

Czym jest GORCZYCA (Sinapis znaczenie w Słownik wege G.

Przygotowanie GRUSZKA (Pyrus Communis):
Gotowanie 5 tys. odmian, które dostarczają wydłużonych, soczystych, miękkich i intensywnie pachnących owoców. Do najpopularniejszych należą lukasówka, narada, faworytka (klapsa) i komisówka. Gruszki są gorczyca (sinapis).
Przygotowanie GOŹDZIKI (Eugenia Caryohyllata):
Gotowanie używa się częściowo rozwiniętych suszonych pąków kwiatowych goździkowca korzennego – drzewa pochodzącego z Moluków, zwanych Wyspami Korzennymi. Znane od tysiącleci w Chinach, mają czerwonobrązową gorczyca (sinapis).
Przygotowanie GRYKA:
Gotowanie specyficznym, intensywnym smakiem. Stanowi tradycyjny, fundamentalny pokarm w Rosji, Europie Wschodniej, częściach Azji Centralnej i Północnej. Z racji na trudne warunki pogodowe, jakie musi gorczyca (sinapis).
Przygotowanie GRAPEFRUIT (Citrus Paradisi):
Gotowanie zielonego drzewa cytrusowego, odkrytego w XVIII wieku na wyspie Barbados, aktualnie uprawianego w subtropikalnych rejonach Ameryki i Azji. Spore, żółte albo żółto-czerwone owoce, zgromadzone w grona gorczyca (sinapis).
Przygotowanie GAŁKA MUSZKATOŁOWA (Myristica Fragrans):
Gotowanie mięsistej osłonki owoc drzewa – muszkatołowca korzennego, pochodzącego z Indonezji. Zawiera olejek eteryczny i dużo związków tłuszczowych. Z racji na mocny zapach i korzenny smak jest stosowana do gorczyca (sinapis).
  • Dodano:
  • Autor: