spinosa capparus kapary definicja
Dla wegetarian KAPARY (Capparus spinosa). Słownik ciernistego pochodzącego z Azji Wschodniej i.

Czy przydatne?

Dieta KAPARY (Capparus spinosa)

KAPARY (Capparus spinosa przygotowanie
Przygotowanie kapary (capparus spinosa) dieta

Definicja KAPARY (CAPPARUS SPINOSA): Nie rozwinięte, oliwkowozielone pączki kwiatowe krzewu ciernistego pochodzącego z Azji Wschodniej i uprawianego aktualnie w państwach śródziemnomorskich, w Azji i Ameryce Północnej. Marynuje się je w occie, konserwuje w roztworze solnym albo oliwie lub zalewa winem. Zawierają wiele witaminy C, nadają potrawom pikantny, kwaskowy smak. Przyprawia się nimi sosy, zakąski, potrawy z ryżu, pizzę i sałatki. W niektórych rejonach jada się także owoce i końce pędów

Czym jest KAPARY (Capparus spinosa znaczenie w Słownik wege K.

Przygotowanie KALAFIOR (Brassica Oleracea Var. Botrytis):
Gotowanie Bliskiego Wschodu. Jadalne są kwiaty, a więc „róże” – rozgałęzione zgrubiałe pędy zakończone pączkami kwiatowymi. Nadają się do gotowania, smażenia, zapiekania, spożywa się je także w formie surówki kapary (capparus spinosa).
Przygotowanie KAPUSTA BRUKSELSKA (Brassica Oleracea Var. Gemmifera):
Gotowanie kapustka wyrastająca na wysokiej, zdrewniałej łodydze. Spożywana w sałatkach, gotowana (jak kalafior), smażona, zapiekana z sosem serowym albo pod beszamelem. Zawiera najwięcej białka ze wszystkich kapary (capparus spinosa).
Przygotowanie KOLENDRA (Coriandrum Sativum):
Gotowanie suszone owoce i świeże ziele jednorocznej rośliny z rodz. baldaszkowatych, pochodzącej z Azji. Dojrzałe, kuliste owoce o brunatnożółtej barwie mają słodkawo-korzenny smak i cytrynowy aromat. Po kapary (capparus spinosa).
Przygotowanie KOPER WŁOSKI - FENKUŁ (Foeniculum Vulgare):
Gotowanie nasiona (przypominające smakiem i zapachem anyżek) i świeże pędy wieloletniej rośliny z rodz. baldaszkowatych, rosnącej dziko w Azji Środkowej i uprawianej na pozostałych kontynentach. Dodaje się je kapary (capparus spinosa).
Przygotowanie KOPER OGRODOWY (Anethum Graveolens):
Gotowanie zielone pędy i liście i suszone nasiona rośliny z rodz. baldaszkowatych, pochodzącej z Persji. Charakteryzuje się intensywnym zapachem. Dodawany jest do sałatek z ogórków, pomidorów i ziemniaków, do kapary (capparus spinosa).
  • Dodano:
  • Autor: