koper ogrodowy anethum definicja
Dla wegetarian KOPER OGRODOWY (Anethum graveolens). Słownik rośliny z rodz. baldaszkowatych.

Czy przydatne?

Dieta KOPER OGRODOWY (Anethum graveolens)

KOPER OGRODOWY (Anethum przygotowanie
Przygotowanie koper ogrodowy (anethum graveolens) dieta

Definicja KOPER OGRODOWY (ANETHUM GRAVEOLENS): Świeże albo suszone zielone pędy i liście i suszone nasiona rośliny z rodz. baldaszkowatych, pochodzącej z Persji. Charakteryzuje się intensywnym zapachem. Dodawany jest do sałatek z ogórków, pomidorów i ziemniaków, do majonezu, masła ziołowego, potraw z jaj i twarogów. Przyrządza się z niego sos i zupę, jest stosowany również do marynat i kiszonek

Czym jest KOPER OGRODOWY (Anethum znaczenie w Słownik wege K.

Przygotowanie KOLENDRA (Coriandrum Sativum):
Gotowanie suszone owoce i świeże ziele jednorocznej rośliny z rodz. baldaszkowatych, pochodzącej z Azji. Dojrzałe, kuliste owoce o brunatnożółtej barwie mają słodkawo-korzenny smak i cytrynowy aromat. Po koper ogrodowy (anethum graveolens).
Przygotowanie KAPUSTA PEKIŃSKA (Brassica Pekinensis):
Gotowanie kruchych, wydłużonych, przylegających do siebie liściach. Zawiera wartościowe białko, witaminy i sole mineralne. Jest spożywana na surowo, w surówkach i sałatkach, i gotowana i duszona koper ogrodowy (anethum graveolens).
Przygotowanie KARDAMON (Elettaria Cardamomum):
Gotowanie kardamonu malabarskiego, byliny z rodz. imbirowatych, o bulwiastych kłączach, pochodzącej z Indii i uprawianej w strefie tropikalnej. Mają brunatną barwę, nieregularny kształt, intensywny korzenny koper ogrodowy (anethum graveolens).
Przygotowanie KALAFIOR (Brassica Oleracea Var. Botrytis):
Gotowanie Bliskiego Wschodu. Jadalne są kwiaty, a więc „róże” – rozgałęzione zgrubiałe pędy zakończone pączkami kwiatowymi. Nadają się do gotowania, smażenia, zapiekania, spożywa się je także w formie surówki koper ogrodowy (anethum graveolens).
Przygotowanie KMINEK (Carum Carvi):
Gotowanie najstarszych przypraw, znajdowano go w grobach faraonów. W Polsce występuje najczęściej dwuletni kminek zwykły z rodz. baldaszkowatych, na Bliskim Wschodzie rozpowszechniony jest kminek rzymski koper ogrodowy (anethum graveolens).
  • Dodano:
  • Autor: