koper ogrodowy anethum definicja
Dla wegetarian KOPER OGRODOWY (Anethum graveolens). Słownik rośliny z rodz. baldaszkowatych.

Czy przydatne?

Dieta KOPER OGRODOWY (Anethum graveolens)

KOPER OGRODOWY (Anethum przygotowanie
Przygotowanie koper ogrodowy (anethum graveolens) dieta

Definicja KOPER OGRODOWY (ANETHUM GRAVEOLENS): Świeże albo suszone zielone pędy i liście i suszone nasiona rośliny z rodz. baldaszkowatych, pochodzącej z Persji. Charakteryzuje się intensywnym zapachem. Dodawany jest do sałatek z ogórków, pomidorów i ziemniaków, do majonezu, masła ziołowego, potraw z jaj i twarogów. Przyrządza się z niego sos i zupę, jest stosowany również do marynat i kiszonek

Czym jest KOPER OGRODOWY (Anethum znaczenie w Słownik wege K.

Przygotowanie KUKURYDZA (Zea Mays):
Gotowanie uprawna, pochodząca z Meksyku, należąca do rodziny traw. Rozróżnia się kukurydzę zwykłą, z której produkuje się mąkę i kaszę (tak zwany polentę); kukurydzę cukrową, spożywaną na surowo, mrożoną albo koper ogrodowy (anethum graveolens).
Przygotowanie KMINEK (Carum Carvi):
Gotowanie najstarszych przypraw, znajdowano go w grobach faraonów. W Polsce występuje najczęściej dwuletni kminek zwykły z rodz. baldaszkowatych, na Bliskim Wschodzie rozpowszechniony jest kminek rzymski koper ogrodowy (anethum graveolens).
Przygotowanie KAPUSTA PEKIŃSKA (Brassica Pekinensis):
Gotowanie kruchych, wydłużonych, przylegających do siebie liściach. Zawiera wartościowe białko, witaminy i sole mineralne. Jest spożywana na surowo, w surówkach i sałatkach, i gotowana i duszona koper ogrodowy (anethum graveolens).
Przygotowanie KAPARY (Capparus Spinosa):
Gotowanie oliwkowozielone pączki kwiatowe krzewu ciernistego pochodzącego z Azji Wschodniej i uprawianego aktualnie w państwach śródziemnomorskich, w Azji i Ameryce Północnej. Marynuje się je w occie koper ogrodowy (anethum graveolens).
Przygotowanie KAPUSTA BRUKSELSKA (Brassica Oleracea Var. Gemmifera):
Gotowanie kapustka wyrastająca na wysokiej, zdrewniałej łodydze. Spożywana w sałatkach, gotowana (jak kalafior), smażona, zapiekana z sosem serowym albo pod beszamelem. Zawiera najwięcej białka ze wszystkich koper ogrodowy (anethum graveolens).
  • Dodano:
  • Autor: