porzeczki biała czerwona definicja
Dla wegetarian PORZECZKI: BIAŁA, CZERWONA i CZARNA (Ribes sp). Słownik Bogate w witaminę C, w.

Czy przydatne?

Dieta PORZECZKI: BIAŁA, CZERWONA i CZARNA (Ribes sp)

PORZECZKI: BIAŁA, CZERWONA i przygotowanie
Przygotowanie porzeczki: biała, czerwona i czarna (ribes sp) dieta

Definicja PORZECZKI: BIAŁA, CZERWONA I CZARNA (RIBES SP): Pierwsze wiadomości o uprawie w Europie pochodzą z XV w. Bogate w witaminę C, w szczególności porzeczka czarna. Zawierają pektyny, garbniki i antocyjany i składniki mineralne, w tym bor i jod, a również związki żelaza, fosforu, wapnia i magnezu. Większą wartość odżywczą i dietetyczną mają porzeczki czarne o specyficznym smaku i zapachu. Owoce porzeczek czarnych i czerwonych są kwaśne i rzadko spożywa się je na surowo, stanowią z kolei doskonały surowiec do wytwarzania soków, kompotów, win, dżemów i galaretek. Porzeczki czarne zawierają znaczące ilości witaminy C (do 400 mg w 100 g), która jest bardzo dobrze przyswajana dzięki obecności witaminy P (rutyny). Świeże owoce porzeczek mogą być przydatne w leczeniu awitaminoz i niedoborów witamin w przebiegu ciężkich chorób. Czarne porzeczki znajdują wykorzystanie w chorobach układu pokarmowego w formie naparów, odwarów, soków i kisieli. Są cenne w przeziębieniach i stanach z osłabionymi procesami obronnymi organizmu, w stanach zapalnych śluzówki j. ustnej, w krwawieniach z dziąseł i przewodu pokarmowego, w biegunkach, nieżytach dróg moczowych, kamicy nerkowej, miażdżycy i chorobach reumatycznych.Liście porzeczek zawierają olejek eteryczny, garbniki, kwasy organiczne i sole mineralne, raczej związki boru i magnezu, mają właściwości moczopędne. Garbniki zawarte w liściach mają właściwości przeciwzapalne i ściągające Odwary z liści czarnej porzeczki mogą być używane w leczeniu biegunek albo, zewnętrznie, w leczeniu chorób skóry

Czym jest PORZECZKI: BIAŁA, CZERWONA i znaczenie w Słownik wege P.

Przygotowanie PIETRUSZKA (Petroselinum Sativum):
Gotowanie są bogate w olejek eteryczny, flawonoidy, sole mineralne i niewielkie ilości furanokumaryn. W liściach znajdują się spore ilości witaminy C, prowitaminy A i olejek eteryczny i spore ilości żelaza i porzeczki: biała, czerwona i czarna (ribes sp) co to jest.
Przygotowanie PAPRYKA (Capsicum Sp.):
Gotowanie Ameryki do Europy poprzez żeglarzy Kolumba. W Europie jej uprawę rozwinęli Turcy. Nadająca papryce ostry smak kapsaicyna znajduje się raczej w nasionach, skórce i w przegrodach dzielących owoc na porzeczki: biała, czerwona i czarna (ribes sp) definicja.
Przygotowanie POR (Allium Porrum):
Gotowanie zawiera wiele witaminy C, dość wiele węglowodanów, niewielkie ilości białka, olejek eteryczny, sole potasu, sodu, wapnia, żelaza, fosforu i siarki. Liście, prócz witaminy C, dostarczają dość sporych porzeczki: biała, czerwona i czarna (ribes sp) co znaczy.
Przygotowanie PIETRUSZKA (Petroselinum Sp.):
Gotowanie śródziemnomorskiego. Świeżymi posiekanymi liśćmi przyprawia się dania warzywne, zupy, majonezy, potrawy z jaj i grzybów, kanapki i zimne zakąski. Nasiona stosowane są do sera topionego i pikli porzeczki: biała, czerwona i czarna (ribes sp) słownik.
Przygotowanie POMIDOR (Lyopersicon Esculentum):
Gotowanie do Europy został przywieziony poprzez hiszpańskich żeglarzy. Ma sporo odmian. Pomidory spożywa się na surowo, w sałatkach, a również używa do zup, sosów i spaghetti, dusi, smaży i nadziewa. Wchodzą porzeczki: biała, czerwona i czarna (ribes sp) znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: