domestica prunus śliwa definicja
Dla wegetarian ŚLIWA (Prunus domestica). Słownik kilka tys. odmian. Owoce śliwy – wydłużone albo.

Czy przydatne?

Dieta ŚLIWA (Prunus domestica)

ŚLIWA (Prunus domestica przygotowanie
Przygotowanie śliwa (prunus domestica) dieta

Definicja ŚLIWA (PRUNUS DOMESTICA): Pochodzi z Persji, Syrii i Kaukazu. Aktualnie uprawia się kilka tys. odmian. Owoce śliwy – wydłużone albo kuliste pestkowce, zielone, żółte albo fioletowe – są bogate w witaminy, szczególnie w prowitaminę A, witaminy z gatunku B i niewielkie ilości witaminy C. Zawierają cukry, pektyny, sole wapnia, fosforu, żelaza i magnezu. Stosowane do ciast, zup owocowych i kompotów, dżemów, powideł i konfitur, spożywane również na surowo jako deser i suszone. W medycynie raczej używana jest śliwa tarnina. Jej owoce zawierają garbniki, antocyjany, glikozydy, kwasy organiczne, pektyny i cukry. Mają działanie dezynfekujące i przeczyszczające, hamują również niewielkie krwawienia z przewodu pokarmowego. Tarnina służy także do produkcji nalewek

Czym jest ŚLIWA (Prunus domestica znaczenie w Słownik wege S.

Przygotowanie SZPARAGI (Asparagus Officinalis):
Gotowanie Europy z Bliskiego Wschodu. Istnieje ok. 20 odmian dwóch podstawowych gatunków: szparagów zielonych i szparagów białych. Częścią jadalną sa grube, mięsiste pędy zakończone główką. Cenne z racji na śliwa (prunus domestica).
Przygotowanie SZAFRAN:
Gotowanie Znamiona kwiatów rośliny kosaćcowatej, o wyglądzie ciemnopomarańczowych nitek, o gorzkawym i piekącym smaku. Zawiera żółty barwnik – krecynę, służy jako przyprawa i barwnik do ciast śliwa (prunus domestica).
Przygotowanie SELER ZWYCZAJNY (Apium Graveolans):
Gotowanie starożytności. W bulwiastym korzeniu selera znajdują się niewielkie ilości witaminy C, B1, B2 i PP i sole potasu, wapnia, fosforu, a również kwas szczawiowy. Liście selera zawierają prawie 100 razy śliwa (prunus domestica).
Przygotowanie SOJA (Glycine Max):
Gotowanie Została sprowadzona do Europy najpierw XX w. poprzez niemieckiego botanika W. Kalmpera. Jest ceniona z racji na spore wartości odżywcze. Zawiera 50% białka, 25% tłuszczu i witaminy i sole mineralne śliwa (prunus domestica).
Przygotowanie SZPINAK (Spinacia Oleracea):
Gotowanie Do Europy został przywieziony poprzez Arabów. Posiada bardzo wiele łatwo przyswajalnego żelaza, magnezu i witaminy A, B1, B2, PP i dużo witaminy C. Z racji na sporą zawartość chlorofilu działa śliwa (prunus domestica).
  • Dodano:
  • Autor: