glycine soja definicja
Dla wegetarian SOJA (Glycine max). Słownik w. poprzez niemieckiego botanika W. Kalmpera. Jest.

Czy przydatne?

Dieta SOJA (Glycine max)

SOJA (Glycine max przygotowanie
Przygotowanie soja (glycine max) dieta

Definicja SOJA (GLYCINE MAX): Pochodzi z Azji. Została sprowadzona do Europy najpierw XX w. poprzez niemieckiego botanika W. Kalmpera. Jest ceniona z racji na spore wartości odżywcze. Zawiera 50% białka, 25% tłuszczu i witaminy i sole mineralne. Spożywa się strąki i nasiona. Nasiona soi są dodatkiem do potraw, stosowane do wyrobu twarogu tofu, sosów (między innymi japońskiego miso i indonezyjskiego tempeh), past przyprawowych, oleju i substytutów mięsa

Czym jest SOJA (Glycine max znaczenie w Słownik wege S.

Przygotowanie SZPARAGI (Asparagus Officinalis):
Gotowanie Europy z Bliskiego Wschodu. Istnieje ok. 20 odmian dwóch podstawowych gatunków: szparagów zielonych i szparagów białych. Częścią jadalną sa grube, mięsiste pędy zakończone główką. Cenne z racji na soja (glycine max).
Przygotowanie SAŁATA (Latuca Sativa):
Gotowanie Zawiera niewielkie ilości witamin – prowitaminę A, witaminy E, B1, B2, PP i C, dość wiele związków mineralnych – sole wapnia, potasu, żelaza i jodu i kwasy organiczne. Niskokaloryczna, zawiera 93 soja (glycine max).
Przygotowanie SZAFRAN:
Gotowanie Znamiona kwiatów rośliny kosaćcowatej, o wyglądzie ciemnopomarańczowych nitek, o gorzkawym i piekącym smaku. Zawiera żółty barwnik – krecynę, służy jako przyprawa i barwnik do ciast soja (glycine max).
Przygotowanie SELER ZWYCZAJNY (Apium Graveolans):
Gotowanie starożytności. W bulwiastym korzeniu selera znajdują się niewielkie ilości witaminy C, B1, B2 i PP i sole potasu, wapnia, fosforu, a również kwas szczawiowy. Liście selera zawierają prawie 100 razy soja (glycine max).
Przygotowanie ŚLIWA (Prunus Domestica):
Gotowanie Syrii i Kaukazu. Aktualnie uprawia się kilka tys. odmian. Owoce śliwy – wydłużone albo kuliste pestkowce, zielone, żółte albo fioletowe – są bogate w witaminy, szczególnie w prowitaminę A, witaminy z soja (glycine max).
  • Dodano:
  • Autor: