bazylika definicja
Słownik BAZYLIKA definicja. Czym jest wielonawowy, o nawie środkowej wyższej i przeważnie szerszej.

Czy przydatne?

Definicja Bazylika

Co oznacza BAZYLIKA: 1. kościół chrześcijański zbudowany na planie prostokąta, wielonawowy, o nawie środkowej wyższej i przeważnie szerszej, oświetlonej oknami umieszczonymi w górnej części ścian, powyżej dachami naw bocznych, niższych; 2. w starożytnym Rzymie: hala sądowo targowa na forum albo spora sala w pałacu

Czym jest Bazylika znaczenie w Słownik wyrazy B .

Co znaczy Bagietka:
Słownik 1. szklany pręcik spłaszczony na końcu, stosowany zazwyczaj w laboratoriach; 2. długa, cienka bułka pszenna bazylika co to jest.
Co znaczy Brzmienie:
Słownik 1. dźwięk; 2. puchnięcie, na przykład nóg bazylika definicja.
Co znaczy Bateria:
Słownik będących źródłem energii, połączonych w jeden układ w celu powiększenia mocy, wydajności i tym podobne; 2. w artylerii pododdział wojsk uzbrojonych w broń artyleryjską albo rakietową bazylika co znaczy.
Co znaczy Bazyliszek:
Słownik gada, występujący w legendach i bajkach, mający cecha zabijania wzrokiem i oddechem; 2. jaszczurka z rodz. legwanów, której samiec ma na grzbiecie, tylnej części głowy i ogonie grzebień bazylika słownik.
Co znaczy Barwa:
Słownik zależna od stopnia pochłaniania, rozpraszania albo przepuszczania promieni świetlnych; 2. charakterystyczne brzmienie dźwięku pozwalające odróżniać poszczególne głosy od siebie i poszczególne bazylika znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: