bazylika definicja
Słownik BAZYLIKA definicja. Czym jest wielonawowy, o nawie środkowej wyższej i przeważnie szerszej.

Czy przydatne?

Definicja Bazylika

Co oznacza BAZYLIKA: 1. kościół chrześcijański zbudowany na planie prostokąta, wielonawowy, o nawie środkowej wyższej i przeważnie szerszej, oświetlonej oknami umieszczonymi w górnej części ścian, powyżej dachami naw bocznych, niższych; 2. w starożytnym Rzymie: hala sądowo targowa na forum albo spora sala w pałacu

Czym jest Bazylika znaczenie w Słownik wyrazy B .

Co znaczy Banderola:
Słownik przesyłkach pocztowych, na książkach i towarach wymagających opłacenia akcyz albo cła, będąca dowodem ich uiszczenia lub świadcząca o tym, iż wyrób jest nienaruszony; 2. motyw ornamentacyjny w formie bazylika co znaczy.
Co znaczy Buczek:
Słownik 1. mały buk (drzewo); 2. gwizdek fabryczny; syrena bazylika krzyżówka.
Co znaczy Bejca:
Słownik środek chemiczny służący do dezynfekcji ziarna, nasion warzyw i roślin przemysłowych; 2. roztwór barwnika, zazwyczaj wodny albo spirytusowy, wykorzystywany do barwienia drewna, tkanin i farb bazylika co to jest.
Co znaczy Bibliografia:
Słownik ustalonych mierników lista książek, druków, czasopism, artykułów i dokumentów z głównymi danymi o każdej pozycji (autor, tytuł, miejsce i rok wydania i tym podobne); 2. edukacja o książce, badająca bazylika słownik.
Co znaczy But:
Słownik okrycie stopy albo stopy i kostki, czasem także łydki, przeważnie skórzane, gumowe albo płócienne, z silną częścią spodnią (podeszwą); 2. podkładka drewniana, na której opiera się podpora bazylika czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: