biegun definicja
Słownik Biegun definicja. Czym jest fotelach, zabawkach i tym podobne; 2. dawniej błyskawiczny koń.

Czy przydatne?

Definicja Biegun

Co oznacza BIEGUN: 1. wygięte półokrągło płozy przy kołyskach, bujających fotelach, zabawkach i tym podobne; 2. dawniej błyskawiczny koń, rumak; 3. jeden z dwu zacisków źródła prądu elektrycznego, gdzie występuje najmniejszy albo największy potencjał, umożliwiający przyłączenie tego źródła prądu do obwodu elektrycznego; 4. jeden z dwu obszarów wewnątrz ciała wytwarzającego pole magnetyczne, stanowiący pozorne źródło tego pola; 5. jeden z dwu punktów, gdzie oś Ziemi przecina powierzchnię Ziemi, gdzie zbiegają się wszystkie południki geograficzne

Czym jest Biegun znaczenie w Słownik wyrazy B .

Co znaczy Boks:
Słownik 1. walka na pięści; 2. przestrzeń wydzielona w większym pomieszczeniu i odgraniczona ścianką, zagrodą, barierą i tym podobne; 3. skóra chromowa na półbuty biegun.
Co znaczy Boston:
Słownik 1. powolny walc; 2. tkanina ubraniowa z wełny czesankowej o skośnym splocie biegun.
Co znaczy Brzeźniak:
Słownik 1. zagajnik brzozowy; 2. płaskie dłuto kamieniarskie do obróbki krawędzi miękkich kamieni biegun.
Co znaczy Batalion:
Słownik 1. największy pododdział różnych rodzajów wojsk, składający się z 3-4 kompanii; 2. ptak z rodz. siewek, charakteryzujący się kryzą z różnobarwnych piór biegun.
Co znaczy Bukować:
Słownik 1. wyciskać nasiona koniczyny z główek; 2. łączyć owce z baranami; 3. rezerwować miejsce na statku albo w samolocie biegun.
  • Dodano:
  • Autor: