bunkier definicja
Słownik Bunkier definicja. Czym jest albo betonowy; 2. więzienna cela piwniczna w hitlerowskich.

Czy przydatne?

Definicja Bunkier

Co oznacza BUNKIER: 1. żelbetowy schron bojowy, również fort drewniany, ziemny albo betonowy; 2. więzienna cela piwniczna w hitlerowskich obozach koncentracyjnych; 3. pomieszczenie na statku na paliwo stałe albo płynne; 4. zbiornik na materiały sypkie (ziarno, piasek) albo występujące w kawałkach, przeznaczony do ich krótkotrwałego przechowywania

Czym jest Bunkier znaczenie w Słownik wyrazy B .

Co znaczy Barwa:
Słownik zależna od stopnia pochłaniania, rozpraszania albo przepuszczania promieni świetlnych; 2. charakterystyczne brzmienie dźwięku pozwalające odróżniać poszczególne głosy od siebie i poszczególne bunkier.
Co znaczy Balować:
Słownik 1. spędzać chwilę na balach, zabawach, przyjęciach; 2. pakować w bale - spore pakunki bunkier.
Co znaczy Bazyliszek:
Słownik gada, występujący w legendach i bajkach, mający cecha zabijania wzrokiem i oddechem; 2. jaszczurka z rodz. legwanów, której samiec ma na grzbiecie, tylnej części głowy i ogonie grzebień bunkier.
Co znaczy Beczka:
Słownik kształcie walca o dwóch płaskich dnach, regularnie o wypukłych ścianach z drewnianych klepek, ściśniętych obręczami albo z blachy, przeznaczone do przechowywania płynów, ciał sypkich i tym podobne bunkier.
Co znaczy Balsa:
Słownik rodz. serecznikowatych, występujące na Antylach i w Ameryce Płd., którego drewno, lżejsze od korka, jest stosowane do budowy tratw, łodzi, jachtów, szybowców i sprzętu ratunkowego; 2. dawna tratwa z bunkier.
  • Dodano:
  • Autor: