definicja
Słownik But definicja. Czym jest także łydki, przeważnie skórzane, gumowe albo płócienne, z silną.

Czy przydatne?

Definicja But

Co oznacza BUT: 1. wierzchnie okrycie stopy albo stopy i kostki, czasem także łydki, przeważnie skórzane, gumowe albo płócienne, z silną częścią spodnią (podeszwą); 2. podkładka drewniana, na której opiera się podpora podtrzymująca kadłub statku w okresie budowy; 3. okucie końca pala wbijanego w ziemię

Czym jest But znaczenie w Słownik wyrazy B .

Co znaczy Bukować:
Słownik 1. wyciskać nasiona koniczyny z główek; 2. łączyć owce z baranami; 3. rezerwować miejsce na statku albo w samolocie but.
Co znaczy Barszcz:
Słownik 1. zupa z buraków ćwikłowych; 2. roślina z rodz. baldaszkowatych rosnąca na obszarach o klimacie umiarkowanym, występująca w całej Polsce na łąkach i w zaroślach but.
Co znaczy Bagatela:
Słownik 1. rzecz bez znaczenia, drobiazg, drobnostka, błahostka; 2. pałacyk albo pawilon mieszkalny zazwyczaj w ogrodzie, modny w 2 poł. XVIII i pocz. XIX w.; 3. utwór o charakterze miniatury instrumentalnej but.
Co znaczy Bocznik:
Słownik elektryczny łączony równolegle z niektórymi przyrządami pomiarowymi w celu pomniejszenia natężenia prądu płynącego poprzez dany przyrząd; 2. rodzaj struga stolarskiego do obróbki miejsc trudno but.
Co znaczy Brukowiec:
Słownik 1. twardy kamień naturalny stosowany do brukowania dróg; 2. czasopismo niepoważne, podające raczej informacje codzienne, niewiele istotne, sensacyjne i nie zawsze prawdziwe but.
  • Dodano:
  • Autor: