cementacja definicja
Słownik Cementacja definicja. Czym jest przemiana luźnych, sypkich osadów skalnych w skałę zwięzłą.

Czy przydatne?

Definicja Cementacja

Co oznacza CEMENTACJA: 1. spajanie, wiązanie, zalewanie cementem; cementowanie; 2. przemiana luźnych, sypkich osadów skalnych w skałę zwięzłą wskutek wypełnienia i spojenia wolnych przestrzeni pomiędzy ziarnami osadu poprzez spoiwo skalne; 3. uszczelnianie luźnych skał i warstw wodonośnych wtryskiwaniem mleka cementowego poprzez wywiercone w nich otwory; 4. mechanizm cieplno chemicznej obróbki stali, opierający na zwiększeniu zawartości węgla w powierzchniowej warstwie stali w celu uodpornienia jej na ścieranie; nawęglanie

Czym jest Cementacja znaczenie w Słownik wyrazy C .

Co znaczy Czeczotka:
Słownik łuszczaków, upierzony brunatno, gnieździ się na północy Eurazji i Ameryki, w Polsce pojawia się tylko zimą; 2. drewno brzozy i topoli, rzadziej jaworu i wiązu, o pięknym charakterystycznym usłojeniu cementacja.
Co znaczy Chochla:
Słownik 1. łyżka wazowa; 2. żerdź wykorzystywana do przeciągania sieci pod lodem od jednej przerębli do drugiej cementacja.
Co znaczy Cukrzyk:
Słownik 1. człowiek chory na cukrzycę; 2. rodzina ptaków o upierzeniu nadzwyczajnie barwnym, żywiących się owadami i nektarem kwiatów cementacja.
Co znaczy Ćwik:
Słownik 1. człowiek doświadczony i przebiegły; 2. kogut tuczony, kapłon cementacja.
Co znaczy Centuria:
Słownik 1. roślina z rodz. goryczkowatych; 2. w starożytnym Rzymie jednostka podziału żołnierzy albo mieszkańców licząca stu ludzi cementacja.
  • Dodano:
  • Autor: