cenzor definicja
Słownik Cenzor definicja. Czym jest urzędników wybierany na 5 lat, zarządzający majątkami.

Czy przydatne?

Definicja Cenzor

Co oznacza CENZOR: 1. urzędnik cenzury; 2. w starożytnym Rzymie jeden z dwóch urzędników wybierany na 5 lat, zarządzający majątkami państwowymi, przeprowadzający lista ludności, ustalający skład senatu i sprawujący kontrolę nad moralnością obywateli; 3. w psychoanalizie czynnik kontrolujący przejście pewnych treści z podświadomości do świadomości, nie przepuszczający ich albo nadający im postać symboliczną

Czym jest Cenzor znaczenie w Słownik wyrazy C .

Co znaczy Cylinder:
Słownik przyrząd, naczynie walcowatego kształtu; 2. część maszyny tłokowej w formie wydrążonego walca, gdzie porusza się ruchem posuwisto zwrotnym odpowiednio uszczelniony tłok; 3. kapelusz męski z jedwabiu cenzor.
Co znaczy Cyklop:
Słownik 1. olbrzym z jednym okrągłym okiem umieszczonym w ciągu czoła; 2. drobny skorupiak z rodz. o tej samej nazwie, występujący w kilku gatunkach należących do planktonu słonowodnego i słodkowodnego cenzor.
Co znaczy Chochla:
Słownik 1. łyżka wazowa; 2. żerdź wykorzystywana do przeciągania sieci pod lodem od jednej przerębli do drugiej cenzor.
Co znaczy Czop:
Słownik zatyczka, na przykład beczki, kadzi; 2. jakikolwiek element stożkowatego kształtu; 3. stożek ropny w uchyłkach migdałków w trakcie anginy; 4. część przedmiotu, która poprzez włożenie do cenzor.
Co znaczy Centuria:
Słownik 1. roślina z rodz. goryczkowatych; 2. w starożytnym Rzymie jednostka podziału żołnierzy albo mieszkańców licząca stu ludzi cenzor.
  • Dodano:
  • Autor: