cenzus definicja
Słownik Cenzus definicja. Czym jest wiek i in., stanowiące warunek korzystania z ustalonych.

Czy przydatne?

Definicja Cenzus

Co oznacza CENZUS: 1. kwalifikacje obywatela z racji na wykształcenie, dorobek, wiek i in., stanowiące warunek korzystania z ustalonych uprawnień albo przywilejów; 2. w starożytnym Rzymie podział obywateli na podstawie szacunku ich majątków ziemskich na klasy mające różne wymagania i uprawnienia wojskowe, podatkowe, administracyjne i polityczne

Czym jest Cenzus znaczenie w Słownik wyrazy C .

Co znaczy Cezura:
Słownik rozgraniczający, przełomowy w dziejach ludzkości, narodu, w historii kultury, edukacji, literatury; 2. pauza rytmiczna, najczęściej zgodna z przerwą logiczną, przypadająca po określonej liczbie cenzus.
Co znaczy Ciupa:
Słownik 1. małe, ciasne pomieszczenie, mały pokoik; 2. areszt, więzienie cenzus.
Co znaczy Cerber:
Słownik 1. mitologiczny pies trzygłowy strzegący bram Hadesu; 2. srogi, czujny dozorca, człowiek śledzący kogoś, krępujący jego swobodę działania cenzus.
Co znaczy Centrować:
Słownik nożną: podawać piłkę ze skrzydła napadu do gracza na środku pola; 2. ustawiać dwie części urządzenia technicznego (najczęściej dwa przedmioty maszyn) w sposób zapewniający ich współśrodkowość cenzus.
Co znaczy Cedzak:
Słownik 1. naczynie kuchenne o dziurkowanym dnie, wykorzystywane do odcedzania, durszlak; 2. workowata sieć rybacka ustawiana w rzece, z wlotem skierowanym pod prąd, w którą łowi się ryby płynące z prądem cenzus.
  • Dodano:
  • Autor: