definicja
Słownik Cep definicja. Czym jest kija i przytwierdzonego do niego rzemieniem krótszego drewnianego.

Czy przydatne?

Definicja Cep

Co oznacza CEP: 1. narzędzie do ręcznego młócenia zboża, złożone z długiego kija i przytwierdzonego do niego rzemieniem krótszego drewnianego drążka; 2. człowiek nieokrzesany, ograniczony, tępy, niemądry; prostak; głupiec; 3. przyrząd w kształcie drążka z łańcuchami, wykorzystywany jako dźwignia do zwiększania ręcznej siły przy dokręcaniu części przyrządu wiertniczego; 4. broń średniowiecznej piechoty, rodzaj okutych albo żelaznych drążków; 5. listwa w urządzeniu młócącym młocarni; 6. rodzaj pedałów poruszających system do przeplatania nici osnowy w warsztacie tkackim

Czym jest Cep znaczenie w Słownik wyrazy C .

Co znaczy Cymbał:
Słownik muzyczny złożony z czworobocznego pudła rezonansowego i napiętych na nim strun stalowych różnej długości, w które się uderza pałeczkami; 2. pogardliwie o człowieku ograniczonym, tępym, niezaradnym cep.
Co znaczy Cementacja:
Słownik wiązanie, zalewanie cementem; cementowanie; 2. przemiana luźnych, sypkich osadów skalnych w skałę zwięzłą wskutek wypełnienia i spojenia wolnych przestrzeni pomiędzy ziarnami osadu poprzez spoiwo cep.
Co znaczy Cynik:
Słownik 1. ktoś, kto nie wierzy w szczerość i szlachetność motywów postępowania ludzkiego i wyraża to poprzez drwiny i sarkazm; 2. wyznawca cynizmu jako kierunku filozoficznego cep.
Co znaczy Cal:
Słownik 1. jednostka miary długości, równa 2,4 cm; 2. tylna część tratwy cep.
Co znaczy Całostka:
Słownik 1. część całości stanowiąca w swoim zakresie mniejszą wykończoną jednostkę; 2. w języku filatelistów koperta albo kartka pocztowa z wydrukowanym znaczkiem koszty cep.
  • Dodano:
  • Autor: