cewka definicja
Słownik Cewka definicja. Czym jest rurki w organizmie ludzkim i zwierzęcym; 3. martwe, wydłużone.

Czy przydatne?

Definicja Cewka

Co oznacza CEWKA: 1. rurka; 2. przewód, naczynie przewodzące w kształcie rurki w organizmie ludzkim i zwierzęcym; 3. martwe, wydłużone komórki o zdrewniałych ściankach, przewodzące wodę i soki w roślinach; 4. wielokrotny zwój izolowanego przewodu elektrycznego osadzony na specjalnym korpusie, służący w urządzeniach elektrotechnicznych i radiotechnicznych; 5. noga sarny; 6. sidła kłusownicze, rodzaj pętli do łowienia zwierzyny; 7. rdzeń stożkowy albo walcowy służący na przykład w tkactwie, krawiectwie do nawijania nici, przędzy i tym podobne

Czym jest Cewka znaczenie w Słownik wyrazy C .

Co znaczy Cera:
Słownik 1. powierzchnia skóry twarzy, jej wygląd; 2. plecionka z przędzy pokrywająca rozdarcie albo przetarcie materiału, dzianiny itp cewka.
Co znaczy Czwórnik:
Słownik 1. układ elektryczny o dwóch parach końcówek; 2. łącznik rurowy w kształcie prostego odcinka rury z dwiema bocznymi odnogami cewka.
Co znaczy Cap:
Słownik wykastrowany baran albo kozioł, 2. samiec kozicy; 3. hak zawieszany na linie, wykorzystywany do opuszczania i podnoszenia aparatu wiertniczego przy wierceniu ręcznym; 4. kołek spinający dwa bale; 5 cewka.
Co znaczy Cedzak:
Słownik 1. naczynie kuchenne o dziurkowanym dnie, wykorzystywane do odcedzania, durszlak; 2. workowata sieć rybacka ustawiana w rzece, z wlotem skierowanym pod prąd, w którą łowi się ryby płynące z prądem cewka.
Co znaczy Cezura:
Słownik rozgraniczający, przełomowy w dziejach ludzkości, narodu, w historii kultury, edukacji, literatury; 2. pauza rytmiczna, najczęściej zgodna z przerwą logiczną, przypadająca po określonej liczbie cewka.
  • Dodano:
  • Autor: