cewka definicja
Słownik Cewka definicja. Czym jest rurki w organizmie ludzkim i zwierzęcym; 3. martwe, wydłużone.

Czy przydatne?

Definicja Cewka

Co oznacza CEWKA: 1. rurka; 2. przewód, naczynie przewodzące w kształcie rurki w organizmie ludzkim i zwierzęcym; 3. martwe, wydłużone komórki o zdrewniałych ściankach, przewodzące wodę i soki w roślinach; 4. wielokrotny zwój izolowanego przewodu elektrycznego osadzony na specjalnym korpusie, służący w urządzeniach elektrotechnicznych i radiotechnicznych; 5. noga sarny; 6. sidła kłusownicze, rodzaj pętli do łowienia zwierzyny; 7. rdzeń stożkowy albo walcowy służący na przykład w tkactwie, krawiectwie do nawijania nici, przędzy i tym podobne

Czym jest Cewka znaczenie w Słownik wyrazy C .

Co znaczy Czajka:
Słownik 1. ptak wodny z rodz. siewek o charakterystycznym czubku z długich piór na głowie; 2. dawna łódź kozacka o dwóch sterach cewka.
Co znaczy Cerber:
Słownik 1. mitologiczny pies trzygłowy strzegący bram Hadesu; 2. srogi, czujny dozorca, człowiek śledzący kogoś, krępujący jego swobodę działania cewka.
Co znaczy Czerparka:
Słownik urabiania i czerpania skał sypkich albo rozluźnionych, na przykład piasku, węgla brunatnego; 2. statek z urządzeniami do wydobywania gruntu z dna rzek, basenów portowych i torów wodnych w celu ich cewka.
Co znaczy Cylinder:
Słownik przyrząd, naczynie walcowatego kształtu; 2. część maszyny tłokowej w formie wydrążonego walca, gdzie porusza się ruchem posuwisto zwrotnym odpowiednio uszczelniony tłok; 3. kapelusz męski z jedwabiu cewka.
Co znaczy Cementacja:
Słownik wiązanie, zalewanie cementem; cementowanie; 2. przemiana luźnych, sypkich osadów skalnych w skałę zwięzłą wskutek wypełnienia i spojenia wolnych przestrzeni pomiędzy ziarnami osadu poprzez spoiwo cewka.
  • Dodano:
  • Autor: