cezura definicja
Słownik Cezura definicja. Czym jest ludzkości, narodu, w historii kultury, edukacji, literatury; 2.

Czy przydatne?

Definicja Cezura

Co oznacza CEZURA: 1. przedział, okres rozgraniczający, przełomowy w dziejach ludzkości, narodu, w historii kultury, edukacji, literatury; 2. pauza rytmiczna, najczęściej zgodna z przerwą logiczną, przypadająca po określonej liczbie sylab, zazwyczaj w środku wiersza; 3. nieznaczna przerwa pomiędzy frazami utworu muzycznego

Czym jest Cezura znaczenie w Słownik wyrazy C .

Co znaczy Cyklop:
Słownik 1. olbrzym z jednym okrągłym okiem umieszczonym w ciągu czoła; 2. drobny skorupiak z rodz. o tej samej nazwie, występujący w kilku gatunkach należących do planktonu słonowodnego i słodkowodnego cezura.
Co znaczy Celownik:
Słownik w deklinacji polskiej, pełniący funkcję dopełnienia dalszego, oznaczający osobę albo rzecz, do której skierowana jest jakaś czynność, odpowiadający na pytanie: komu, czemu?; 2. przyrząd cezura.
Co znaczy Cieciorka:
Słownik 1. samica cietrzewia; 2. roślina z rodz. motylkowatych cezura.
Co znaczy Cieszynianka:
Słownik 1. mieszkanka Cieszyna; 2. roślina z rodz. baldaszkowatych o żółtawych kwiatach, bardzo rzadka, występująca raczej na Śląsku Cieszyńskim, Podkarpaciu i w Lubelskiem cezura.
Co znaczy Cechownia:
Słownik 1. miejsce, budynek, gdzie dzieje się cechowanie, na przykład towarów; 2. obszerne pomieszczenie, hala, gdzie zbierają się górnicy przed zjazdem do kopalni i po powrocie na powierzchnię cezura.
  • Dodano:
  • Autor: