cyklop definicja
Słownik Cyklop definicja. Czym jest czoła; 2. drobny skorupiak z rodz. o tej samej nazwie.

Czy przydatne?

Definicja Cyklop

Co oznacza CYKLOP: 1. olbrzym z jednym okrągłym okiem umieszczonym w ciągu czoła; 2. drobny skorupiak z rodz. o tej samej nazwie, występujący w kilku gatunkach należących do planktonu słonowodnego i słodkowodnego

Czym jest Cyklop znaczenie w Słownik wyrazy C .

Co znaczy Chaos:
Słownik bezładu, zamieszania, rozprzężenia; zamęt; 2. wg mitologii i starożytnej filozofii greckiej: bezładna, nieuporządkowana materia w pustej przestrzeni, z której to materii wyłonił się potem cyklop.
Co znaczy Chryja:
Słownik 1. awantura, kłótnia, skandal, scena, burda; 2. w starożytności: zestaw dowcipnych powiedzeń sławnych ludzi albo anegdot z ich życia; 3. rodzaj szkolnego ćwiczenia retorycznego: rozprawa, mowa, utwór cyklop.
Co znaczy Comber:
Słownik 1. krzyżowa część mięsa dziczyzny; 2. staropolska zabawa zapustna cyklop.
Co znaczy Cieszynianka:
Słownik 1. mieszkanka Cieszyna; 2. roślina z rodz. baldaszkowatych o żółtawych kwiatach, bardzo rzadka, występująca raczej na Śląsku Cieszyńskim, Podkarpaciu i w Lubelskiem cyklop.
Co znaczy Cechownia:
Słownik 1. miejsce, budynek, gdzie dzieje się cechowanie, na przykład towarów; 2. obszerne pomieszczenie, hala, gdzie zbierają się górnicy przed zjazdem do kopalni i po powrocie na powierzchnię cyklop.
  • Dodano:
  • Autor: