diament definicja
Słownik Diament definicja. Czym jest najcenniejszy kamień szlachetny, bezbarwny albo zabarwiony na.

Czy przydatne?

Definicja Diament

Co oznacza DIAMENT: 1. najtwardszy minerał, regularna odmiana pierwiastka węgla, najcenniejszy kamień szlachetny, bezbarwny albo zabarwiony na różne odcienie, przezroczysty, o mocnym połysku i wysokim współczynniku załamania światła; 2. przyrząd, najczęściej z osadzonym w nim kawałkiem diamentu, wykorzystywany do rżnięcia szkła i szlifowania drogich kamieni; 3. stopień czcionki równy czterem punktom typograficznym

Czym jest Diament znaczenie w Słownik wyrazy D .

Co znaczy Dekret:
Słownik mający moc ustawy, wydawany poprzez organ inny niż parlament, na przykład poprzez organ władzy wykonawczej; 2. w dawnym prawie polskim i w starożytnym Rzymie: postanowienie, wyrok sądu; 3. w dawnej diament.
Co znaczy Drewniak:
Słownik 1. budynek drewniany; 2. obuwie z drewnianą podeszwą; 3. spora czcionka drewniana do składów afiszowych; 4. drapieżny stawonóg z gromady pareczników, o długości do trzech centymetrów diament.
Co znaczy Drożyć Się:
Słownik 1. żądać drogo za coś, nie chcieć obniżyć ceny, trzymać się ustalonej ceny; 2. cenić się, niełatwo godzić się na co, wzdragać się, ociągać się diament.
Co znaczy Dominować:
Słownik 1. przeważać, górować nad czymś; 2. skończyć zakładanie min diament.
Co znaczy Delta:
Słownik rzeki do morza albo jeziora utworzony z osadów poprzez nią naniesionych, pocięty jej rozgałęzieniami, mający zazwyczaj kształt trójkąta; 2. układ skrzydeł w kształcie zbliżonym do trójkąta diament.
  • Dodano:
  • Autor: