ekran definicja
Słownik EKRAN definicja. Czym jest przesłona, tarcza z odpowiedniego materiału, zabezpieczająca.

Czy przydatne?

Definicja Ekran

Co oznacza EKRAN: 1. płaszczyzna, na którą rzutuje się obrazy świetlne; 2. przesłona, tarcza z odpowiedniego materiału, zabezpieczająca człowieka albo przyrząd przed niepożądanym promieniowaniem, zbyt wysoką temperaturą i tym podobne; 3. powłoka metalowa przewodząca prąd elektryczny, chroniąca urządzenia elektryczne przed szkodliwym wpływem zewnętrznych pól elektrycznych albo magnetycznych; 4. powierzchnia pokryta substancją chemiczną (luminoforem) w lampach oscyloskopowych i kineskopowych albo wchodząca w skład jakiegoś urządzenia, na której wskutek zjawiska luminescencji powstaje obraz albo zapis; 5. sprzęt w kształcie ramy opartej zazwyczaj na stojaku, z rozpiętą ozdobną zasłoną z tkaniny, skóry i tym podobne;;, ustawiany przed kominkiem

Czym jest Ekran znaczenie w Słownik wyrazy E .

Co znaczy Elektron:
Słownik cząstka atomu o dodatnim albo ujemnym ładunku elektrycznym i masie ok. 1836 razy mniejszej od masy neutronu albo protonu; 2. stop magnezu z aluminium i cynkiem, o małym ciężarze właściwym i dużej ekran co znaczy.
Co znaczy Elipsa:
Słownik jeden z przekrojów stożka, krzywa płaska zamknięta, gdzie suma odległości każdego punktu od danych dwóch punktów (ognisk) jest wielkością stałą; 2. opuszczenie w zdaniu wyrazu albo wyrazów ekran krzyżówka.
Co znaczy Elita:
Słownik wyróżniająca się albo uprzywilejowana w relacji do reszty społeczeństwa z racji na posiadanie pewnych cech albo dóbr cenionych społecznie; 2. wysoko kwalifikowany materiał nasienny roślin uprawnych ekran co to jest.
Co znaczy Ekscentryczność:
Słownik 1. przesadna oryginalność, dziwactwo; 2. odległość ogniska elipsy od jej środka, mimośród ekran słownik.
Co znaczy Epigraf:
Słownik 1. w starożytnej Grecji i w średniowieczu napis na pomnikach, nagrobkach, rzeźbach; 2. krótki wiersz, zdanie albo urywek utworu literackiego umieszczany poprzez autora najpierw własnego dzieła ekran czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: