fartuch definicja
Słownik Fartuch definicja. Czym jest nogi w dorożce, w powozie albo saniach; 3. blaszane nakrycie.

Czy przydatne?

Definicja Fartuch

Co oznacza FARTUCH: 1. okrycie ochronne wkładane przy pracy; 2. nakrycie na nogi w dorożce, w powozie albo saniach; 3. blaszane nakrycie wysuniętych na zewnątrz fragmentów ściany, jak gzymsy, uskoki i tym podobne; 4. poszerzenie podłogi sceny w kierunku widowni; 5. osłona znajdująca się nieraz przy maszynach i urządzeniach technicznych, czasem maskująca jakieś konstrukcje; pokrowiec, zasłona

Czym jest Fartuch znaczenie w Słownik wyrazy F .

Co znaczy Flądra:
Słownik 1. ryba z rodz. o tej samej nazwie charakteryzująca się niesymetrycznym, spłaszczonym ciałem i oczami przesuniętymi na prawy bok; 2. o kimś brudnym, niechlujnym, o kobiecie złego prowadzenia się fartuch.
Co znaczy Falanga:
Słownik ludzi idące ławą; 2. w starożytnej Grecji, Macedonii i państwach hellenistycznych ugrupowanie bojowe ciężkozbrojnej piechoty, stanowiące zwarty szyk bojowy; 3. w systemie socjalizmu utopijnego fartuch.
Co znaczy Flader:
Słownik 1. rysunek słojów w drewnie albo kamieniu; 2. chorągiewka, pęk piór albo papierków na sznurze, rozwieszane przed polowaniem dookoła części lasu dla zatrzymania zwierzyny fartuch.
Co znaczy Flora:
Słownik 1. roślinność kuli ziemskiej albo określonego jej obszaru; 2. tkanina bawełniana albo jedwabna o rzadkim splocie fartuch.
Co znaczy Feniks:
Słownik pewien czas spalać się w gnieździe i ponownie odradzać z popiołów; 2. roślina tropikalna z rodz. palm, występująca w jedenastu gatunkach, z których w najwyższym stopniu znane są: palma daktylowa i fartuch.
  • Dodano:
  • Autor: