forma definicja
Słownik FORMA definicja. Czym jest skoordynowanych przedmiotów, struktura, ustrój; 3. sposób.

Czy przydatne?

Definicja Forma

Co oznacza FORMA: 1. zewnętrzny kształt, postać, wygląd czego; 2. układ skoordynowanych przedmiotów, struktura, ustrój; 3. sposób postępowania, bycia, zachowanie się, etykieta, konwenanse; 4. szablon, wykrój; 5. zespół przedmiotów drukarskich przygotowany do druku, na przykład skład drukarski, klisze, stereotypy; 6. wg Arystotelesa istota pojęciowa przedmiotu, w przeciwieństwie od materii jako nieokreślonego podłoża zjawisk; 7. wg Kanta wkład umysłu do poznawanego przedmiotu, na przykład przestrzeń i czas, w przeciwieństwie od danej w doświadczeniu materii; 8. wg filozofii materialistycznej zdarzenie, mechanizm będący przejawem znajdującej się w ruchu materii; 9. budowa wyrazu, gdzie można wyróżnić składnik wyrażający funkcje leksykalne i składnik będący znamieniem jego funkcji

Czym jest Forma znaczenie w Słownik wyrazy F .

Co znaczy Fasować:
Słownik potrawy poprzez sito, cedzak i tym podobne albo odmierzać, odważać oznaczone porcje środków, przesypując je albo przelewając z naczyń większych do mniejszych; 2. pobierać albo wydawać żywność forma co znaczy.
Co znaczy Fanfara:
Słownik muzyczny na trąby albo rogi, grany jako sygnał do rozpoczęcia jakiejś uroczystości albo na czyjąś cześć; 2. mała orkiestra dęta złożona z instrumentów dętych blaszanych i perkusji; 3. trąbka forma krzyżówka.
Co znaczy Fantazja:
Słownik wyobrażania sobie czegoś; 2. pewność siebie, zuchwałość, werwa, animusz, odwaga; 3. kaprys, dziwactwo, wybryk, zachcianka; 4. utwór muzyczny o nieustalonej budowie, regularnie z elementami forma co to jest.
Co znaczy Fartuch:
Słownik wkładane przy pracy; 2. nakrycie na nogi w dorożce, w powozie albo saniach; 3. blaszane nakrycie wysuniętych na zewnątrz fragmentów ściany, jak gzymsy, uskoki i tym podobne; 4. poszerzenie podłogi forma słownik.
Co znaczy Flesz:
Słownik 1. szybki atak w szermierce, opierający na wyrzuceniu całego ciała naprzód; 2. fotograficzna lampa błyskowa forma czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: