głownia definicja
Słownik Głownia definicja. Czym jest broni białej, od rękojeści w dół, przeznaczona do cięcia albo.

Czy przydatne?

Definicja Głownia

Co oznacza GŁOWNIA: 1. palące się albo tlące polano; 2. zasadnicza część każdej broni białej, od rękojeści w dół, przeznaczona do cięcia albo kłucia; 3. rękojeść broni ręcznej, w szczególności siecznej; 4. grzyb pasożytniczy z rodz. o tej samej nazwie

Czym jest Głownia znaczenie w Słownik wyrazy G .

Co znaczy Galeria:
Słownik podłużnego balkonu biegnącego na pewnej wysokości wewnątrz albo na zewnątrz budynku, również przejście łączące dwie części budynku lub dwa budynki, czasem ujęte po bokach kolumnadą albo arkadami; 2 głownia.
Co znaczy Gałąź:
Słownik z pnia drzewa; 2. odnoga, odgałęzienie jakiegoś organu, części organizmu; 3. dział gospodarki narodowej, edukacji, administracji i tym podobne; 4. boczna linia rodu, plemienia; 5. odnoga w wieńcu głownia.
Co znaczy Gąsienica:
Słownik błonkówki z gatunku rośliniarek, o ciele wydłużonym i walcowatym, zbudowanym z kilkunastu pierścieni; 2. rodzaj szerokiej, stalowej taśmy z szeregu połączonych zawiasowo ogniw, opasującej koła głownia.
Co znaczy Galon:
Słownik 1. pasek z lamy srebrnej albo złotej wykorzystywany do ozdobnego obszywania ubiorów, mebli i tym podobne; 2. jednostka objętości ciał ciekłych i sypkich, równająca się 4,546 albo 3,7854 litra głownia.
Co znaczy Gazik:
Słownik 1. tamponik opatrunkowy z gazy; 2. auto terenowy głownia.
  • Dodano:
  • Autor: