gradacja definicja
Słownik Gradacja definicja. Czym jest przyrost liczebności szkodnika roślin uprawnych i nagłe.

Czy przydatne?

Definicja Gradacja

Co oznacza GRADACJA: 1. następstwo wg stopnia nasilenia; 2. błyskawiczny przyrost liczebności szkodnika roślin uprawnych i nagłe pojawienie się znacznej jego ilości na określonym terenie; 3. stopień kontrastowości fotograficznego materiału światłoczułego; 4. mechanizmy denudacji i erozji zrównujące powierzchnię skorupy ziemskiej, opierające na ścinaniu wyniosłości i zasypywaniu zaklęsłości; 5. figura stylistyczna w retoryce i literaturze, polegająca na uszeregowaniu składników wypowiedzi w porządku nasilania się albo słabnięcia ich intensywności ekspresywnej albo znaczeniowej

Czym jest Gradacja znaczenie w Słownik wyrazy G .

Co znaczy Gracja:
Słownik 1. w mitologii rzymskiej jedna z trzech bogiń wdzięku i radości; 2. kobieta urocza, pełna wdzięku, piękna; 3. wdzięk, powab gradacja.
Co znaczy Geniusz:
Słownik stopień umiejętności umysłowych człowieka, wyjątkowe uzdolnienia w jakimś kierunku, ogromny talent; 2. człowiek obdarzony niezwykłą zdolnością twórczą, wyjątkowo utalentowany w jakiejś dziedzinie; 3 gradacja.
Co znaczy Gigant:
Słownik greckiej olbrzymie istoty obdarzone ogromną siłą; 2. człowiek o sporym wzroście i ogromnej sile; 3. o czymś mającym nadzwyczajnie ogromne rozmiary; 4. w gimnastyce akrobatycznej obrót wykonany na gradacja.
Co znaczy Guzik:
Słownik najczęściej w kształcie krążka, wykorzystywany do zapinania, łączenia jednej części z drugą, mającą odpowiednią dziurkę albo pętelkę; 2. przycisk, dzięki którego włącza się prąd elektryczny albo gradacja.
Co znaczy Giełda:
Słownik kapitalistycznych organizacja publiczna, gdzie kupcy i pośrednicy dokonują kupna i sprzedaży w pierwszej kolejności papierów wartościowych i niektórych towarów masowych; 2. spotkanie producentów z gradacja.
  • Dodano:
  • Autor: