gradacja definicja
Słownik GRADACJA definicja. Czym jest przyrost liczebności szkodnika roślin uprawnych i nagłe.

Czy przydatne?

Definicja Gradacja

Co oznacza GRADACJA: 1. następstwo wg stopnia nasilenia; 2. błyskawiczny przyrost liczebności szkodnika roślin uprawnych i nagłe pojawienie się znacznej jego ilości na określonym terenie; 3. stopień kontrastowości fotograficznego materiału światłoczułego; 4. mechanizmy denudacji i erozji zrównujące powierzchnię skorupy ziemskiej, opierające na ścinaniu wyniosłości i zasypywaniu zaklęsłości; 5. figura stylistyczna w retoryce i literaturze, polegająca na uszeregowaniu składników wypowiedzi w porządku nasilania się albo słabnięcia ich intensywności ekspresywnej albo znaczeniowej

Czym jest Gradacja znaczenie w Słownik wyrazy G .

Co znaczy Górka:
Słownik terenu na niewielkiej przestrzeni, mała górka; 2. najwyższe piętro domu; 3. manewr pilotażowy samolotu wykonany z lotu poziomego, opierający na gwałtownym nabraniu wysokości, a następnie zejściu na gradacja co to jest.
Co znaczy Granulacja:
Słownik tkanki łącznej i naczyń włosowatych osłonięty włóknikowym nalotem, wypełniający ubytek tkanki w procesie odnowy; 2. metoda złotnicza polegająca na wykonywaniu ozdób z bardzo drobnych kuleczek złotych gradacja definicja.
Co znaczy Geniusz:
Słownik stopień umiejętności umysłowych człowieka, wyjątkowe uzdolnienia w jakimś kierunku, ogromny talent; 2. człowiek obdarzony niezwykłą zdolnością twórczą, wyjątkowo utalentowany w jakiejś dziedzinie; 3 gradacja co znaczy.
Co znaczy Generalizacja:
Słownik pewnego twierdzenia, prawa, zasady i tym podobne na większy zakres zjawisk; uogólnienie; 2. operacja logiczna otrzymywania zdania z funkcji zdaniowej poprzez poprzedzenie jej odpowiednim gradacja słownik.
Co znaczy Grot:
Słownik zakończenie różnych rodzajów broni drzewcowej: włóczni, kopii, dzidy, lancy i strzały; 2. zakończenie odnogi poroża kozła sarny skierowane ku górze; 3. dłuto kamieniarskie wykorzystywane do zbijania gradacja znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: