grzechotka definicja
Słownik Grzechotka definicja. Czym jest zawierająca w środku kilka drobnych kuleczek grzechoczących.

Czy przydatne?

Definicja Grzechotka

Co oznacza GRZECHOTKA: 1. zabawka niemowlęca, zazwyczaj w kształcie kuli z rączką, zawierająca w środku kilka drobnych kuleczek grzechoczących przy potrząsaniu; 2. drewniane narzędzie wydające przy poruszaniu suchy trzask, w wyniku uderzeń obracającego się cienkiego drewienka o tryby zębatego walca; kołatka; 3. ręczne urządzenie napędowe z przekładnią w formie systemu zapadkowego, wykorzystywane do napędu między innymi ręcznych dźwigników śrubowych i wiertarek

Czym jest Grzechotka znaczenie w Słownik wyrazy G .

Co znaczy Grzanka:
Słownik 1. przyrumieniony, podsuszony kawałek bułki albo chleba; 2. gorący napój alkoholowy przyrządzany z tłuszczem, korzeniami itp grzechotka.
Co znaczy Gracja:
Słownik 1. w mitologii rzymskiej jedna z trzech bogiń wdzięku i radości; 2. kobieta urocza, pełna wdzięku, piękna; 3. wdzięk, powab grzechotka.
Co znaczy Gradzina:
Słownik 1. bryłka gradu; 2. dłuto kamieniarskie z ostrzem ząbkowanym grzechotka.
Co znaczy Goliat:
Słownik zbudowany, mocny; 2. niemiecki miniaturowy czołg bezzałogowy, zdalnie kierowany, napełniany materiałem wybuchowym, stosowany w okresie drugiej wojny światowej pomiędzy innymi do niszczenia czołgów i grzechotka.
Co znaczy Górka:
Słownik terenu na niewielkiej przestrzeni, mała górka; 2. najwyższe piętro domu; 3. manewr pilotażowy samolotu wykonany z lotu poziomego, opierający na gwałtownym nabraniu wysokości, a następnie zejściu na grzechotka.
  • Dodano:
  • Autor: