jądro definicja
Słownik Jądro definicja. Czym jest wnętrze, środek czegoś; 3. główna, zasadnicza, podstawowa część.

Czy przydatne?

Definicja Jądro

Co oznacza JĄDRO: 1. ziarno znajdujące się w łupinie albo pestce owocu; 2. wnętrze, środek czegoś; 3. główna, zasadnicza, podstawowa część czegoś; 4. męski gruczoł rozrodczy wytwarzający plemniki, u kręgowców również hormony; 5. wewnętrzna część ciał niebieskich; 6. galaretowaty utwór o złożonej budowie, ograniczony błoną, będący fundamentalnym składnikiem komórki roślinnej i zwierzęcej decyzyjnym o przekazywaniu cech dziedzicznych; 7. centralna część atomu skupiająca niemal całą jego masę, złożona z protonów i neutronów

Czym jest Jądro znaczenie w Słownik wyrazy J .

Co znaczy Jednotonowy:
Słownik 1. zawierający jeden ton muzyczny; 2. ważący jedną tonę jądro.
Co znaczy Język:
Słownik ustnej, składający się z elastycznych mięśni, pokryty błoną śluzową, mieszczący narządy smaku, biorący udział w ssaniu, żuciu i połykaniu pokarmów, nieodzowny u ludzi do mówienia; 2. zasób wyrazów jądro.
Co znaczy Jaszczur:
Słownik 1. skóra cielęca, kozia albo owcza z licem groszkowanym, stosowana do wyrobu galanterii kaletniczej; szagryn; 2. wymarły gad z ery mezozoicznej; 3. płaz ogoniasty, salamandra jądro.
Co znaczy Jeż:
Słownik jeżowatych o ciele pokrytym na stronie grzbietowej i z boków ostrymi i twardymi kolcami; 2. narzędzie rolnicze, rodzaj brony, spulchniacz gleby; 3. zapora przenośna z krzyżujących się wzajemnie jądro.
Co znaczy Japonka:
Słownik narodowości japońskiej; 2. ręczny dwukołowy wózek z przechylną skrzynią do przewozu ciekłego betonu, piasku i tym podobne; 3. sandałki, zazwyczaj plastikowe albo gumowe, przystosowane do noszenia na jądro.
  • Dodano:
  • Autor: