jądro definicja
Słownik JĄDRO definicja. Czym jest wnętrze, środek czegoś; 3. główna, zasadnicza, podstawowa część.

Czy przydatne?

Definicja Jądro

Co oznacza JĄDRO: 1. ziarno znajdujące się w łupinie albo pestce owocu; 2. wnętrze, środek czegoś; 3. główna, zasadnicza, podstawowa część czegoś; 4. męski gruczoł rozrodczy wytwarzający plemniki, u kręgowców również hormony; 5. wewnętrzna część ciał niebieskich; 6. galaretowaty utwór o złożonej budowie, ograniczony błoną, będący fundamentalnym składnikiem komórki roślinnej i zwierzęcej decyzyjnym o przekazywaniu cech dziedzicznych; 7. centralna część atomu skupiająca niemal całą jego masę, złożona z protonów i neutronów

Czym jest Jądro znaczenie w Słownik wyrazy J .

Co znaczy Jeż:
Słownik jeżowatych o ciele pokrytym na stronie grzbietowej i z boków ostrymi i twardymi kolcami; 2. narzędzie rolnicze, rodzaj brony, spulchniacz gleby; 3. zapora przenośna z krzyżujących się wzajemnie jądro co to jest.
Co znaczy Junkier:
Słownik 1. w Niemczech średniowiecznych młodszy syn rodziny panującej; 2. w armii rosyjskiej w XVIII i pierwszej połowie XIX w. podoficer pochodzenia szlacheckiego jądro definicja.
Co znaczy Jednotonowy:
Słownik 1. zawierający jeden ton muzyczny; 2. ważący jedną tonę jądro co znaczy.
Co znaczy Juwenalia:
Słownik obchody dni żakowskich, urządzane poprzez młodzież akademicką, odbywające się w formie festynów, zabaw, korowodów przeciągających ulicami miasta; 2. w starożytnym Rzymie igrzyska wprowadzone poprzez jądro słownik.
Co znaczy Jasiek:
Słownik 1. mała poduszka pod głowę; 2. odmiana fasoli o sporym, białym ziarnie jądro znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: