jaskółka definicja
Słownik Jaskółka definicja. Czym jest owadożerny, charakteryzujący się długimi, ostro zakończonymi.

Czy przydatne?

Definicja Jaskółka

Co oznacza JASKÓŁKA: 1. niewielki ptak wędrowny z rodz. o tej samej nazwie, owadożerny, charakteryzujący się długimi, ostro zakończonymi skrzydłami i widełkowatym ogonem, wytrwały w locie; 2. ostatni, najwyższy balkon w teatrze; 3. jeden z kilku próbnych egzemplarzy danego wydawnictwa; 4. figura w jeździe na łyżwach albo w ćwiczeniach gimnastycznych, polegająca na pochyleniu tułowia w przód i wyprostowaniu jednej nogi poziomo w tył, a ramion w bok

Czym jest Jaskółka znaczenie w Słownik wyrazy J .

Co znaczy Jabłecznik:
Słownik 1. słabe wino wytrawne z jabłek; 2. placek z jabłkami jaskółka.
Co znaczy Język:
Słownik ustnej, składający się z elastycznych mięśni, pokryty błoną śluzową, mieszczący narządy smaku, biorący udział w ssaniu, żuciu i połykaniu pokarmów, nieodzowny u ludzi do mówienia; 2. zasób wyrazów jaskółka.
Co znaczy Jarzmo:
Słownik dla bydła roboczego w formie drewnianej ramy zakładanej na kark zwierzęcia; 2. urządzenie albo system przytrzymujące, wzmacniające coś, spinające jakieś części; 3. rodzaj kadłuba maszynowego w formie jaskółka.
Co znaczy Jeż:
Słownik jeżowatych o ciele pokrytym na stronie grzbietowej i z boków ostrymi i twardymi kolcami; 2. narzędzie rolnicze, rodzaj brony, spulchniacz gleby; 3. zapora przenośna z krzyżujących się wzajemnie jaskółka.
Co znaczy Junkier:
Słownik 1. w Niemczech średniowiecznych młodszy syn rodziny panującej; 2. w armii rosyjskiej w XVIII i pierwszej połowie XIX w. podoficer pochodzenia szlacheckiego jaskółka.
  • Dodano:
  • Autor: