kalka definicja
Słownik KALKA definicja. Czym jest wykorzystywany do odbijania pisma, kopiowania rysunku albo wzoru.

Czy przydatne?

Definicja Kalka

Co oznacza KALKA: 1. cienki papier powleczony z jednej strony farbą, wykorzystywany do odbijania pisma, kopiowania rysunku albo wzoru; 2. przezroczysty papier albo materiał płócienny do rysunków technicznych skopiowanych potem na papierze światłoczułym; 3. precyzyjnie przerysowany albo odmalowany obraz, wzór, rysunek; 4. słowo albo wyrażenie złożone wprawdzie ze składników rodzimych, ułożonych jednak na wzór obcego wyrazu albo wyrażenia

Czym jest Kalka znaczenie w Słownik wyrazy K .

Co znaczy Kijanka:
Słownik drewnianej łopatki służącej dawniej na wsi do prania bielizny i obijania lnu; 2. larwa płazów bezogonowych żyjąca w wodzie, oddychająca skrzelami, roślinożerna, mająca długi ogon, głowę słabo kalka co to jest.
Co znaczy Kustosz:
Słownik w muzeum albo bibliotece opiekujący się zbiorami; 2. zwierzchnik kilku klasztorów stanowiących kustodię; przełożony nad kustodią; 3. honorowy tytuł kanonika kapituły, zarządzającego dorobkiem kalka definicja.
Co znaczy Katastrofizm:
Słownik postawa życiowa oparta na przeświadczeniu o grożącej katastrofie, o nieuchronności zagłady współczesnego świata, w pierwszej kolejności kultury europejskiej, rozpowszechniony po I wojnie światowej kalka co znaczy.
Co znaczy Komin:
Słownik pionowym kanałem do odprowadzania spalin z paleniska do atmosfery i do wytwarzania naturalnego ciągu powietrza; 2. piec kuchenny do gotowania; 3. wąskie wcięcie w stromym stoku górskim o dwóch kalka słownik.
Co znaczy Krem:
Słownik pozyskiwana z żółtek utartych z cukrem, ubitego białka, żelatyny, ubitej śmietanki z dodatkami; 2. preparat kosmetyczny w formie maści do pielęgnowania skóry, wyrabiany z tłuszczów, wonnych olejków kalka znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: