katastrofizm definicja
Słownik Katastrofizm definicja. Czym jest o grożącej katastrofie, o nieuchronności zagłady.

Czy przydatne?

Definicja Katastrofizm

Co oznacza KATASTROFIZM: 1. pesymistyczna postawa życiowa oparta na przeświadczeniu o grożącej katastrofie, o nieuchronności zagłady współczesnego świata, w pierwszej kolejności kultury europejskiej, rozpowszechniony po I wojnie światowej wśród filozofów i literatów; 2. teoria rozpowszechniona w pierwszej połowie XIX w. głosząca, iż pośrodku dziejów Ziemi występowały okresowo gwałtowne zaburzenia geologiczne (kataklizmy) zmieniające budowę Ziemi i niszczące florę i faunę danego obszaru

Czym jest Katastrofizm znaczenie w Słownik wyrazy K .

Co znaczy Krzyżak:
Słownik kształcie krzyża, sprzęt, część sprzętu albo konstrukcji składająca się z dwóch przedmiotów przecinających się zazwyczaj pod kątem prostym; 2. dziewczęcy fartuszek szkolny albo fartuch pielęgniarski katastrofizm.
Co znaczy Kuks:
Słownik 1. szturchnięcie pięścią albo łokciem w bok; 2. udział w stowarzyszeniu górniczym, gwarectwie stanowiący 1/128 wartości kopalni katastrofizm.
Co znaczy Kołek:
Słownik 1. podłużny kawałek ociosanego drewna; 2. w instrumentach strunowych drewniana albo metalowa wtyczka do naciągania strun; 3. rodzaj drewnianych gwoździków szewskich do przybijania podeszew i obcasów katastrofizm.
Co znaczy Kuter:
Słownik statek rybacki o napędzie motorowym, regularnie z ożaglowaniem pomocniczym, przeznaczony do połowów przybrzeżnych i pełnomorskich; 2. jednomasztowy jacht o ożaglowaniu skośnym składającym się z grota katastrofizm.
Co znaczy Kulka:
Słownik 1. bryłka o kształcie kuli, mały element podobny do tej bryłki, na przykład kulka papieru; 2. zakrzywiona, rozwidlona gałąź albo zagięty kij, wykorzystywane do przyciągania i obłamywania gałęzi katastrofizm.
  • Dodano:
  • Autor: