kielich definicja
Słownik Kielich definicja. Czym jest trunków, realizowane ze szkła, kryształu albo metali.

Czy przydatne?

Definicja Kielich

Co oznacza KIELICH: 1. naczynie w kształcie czarki na nóżce stosowane do picia trunków, realizowane ze szkła, kryształu albo metali szlachetnych, regularnie bogato zdobione; 2. zewnętrzny okółek okwiatu o listkach zazwyczaj zielonych, zwanych działkami, wolnych albo zrośniętych, stanowiący początkowo osłonę pąka kwiatowego, a później rozwijającego się owocu; 3. rozszerzony koniec rury, do którego można włożyć inną rurę tworząc połączenie kielichowe

Czym jest Kielich znaczenie w Słownik wyrazy K .

Co znaczy Kapciuszek:
Słownik 1. pantofel domowy; 2. woreczek na tytoń na guziku z nieodzowną przetyczką z mosiężnego drutu do drewnianej fajeczki kielich.
Co znaczy Kratownica:
Słownik przegroda i tym podobne z krzyżujących się prętów; 2. płaska albo przestrzenna konstrukcja o układzie geometrycznym, złożona z przedmiotów metalowych, żelbetowych albo drewnianych, stosowana jako kielich.
Co znaczy Kurs:
Słownik wyznaczonego punktu, po wyznaczonej trasie, przebyta poprzez pojazd w szczególności wynajmowany, rzadziej poprzez posłańca; 2. kierunek posuwania się statku, samolotu, trasa; 3. kąt zawarty pomiędzy kielich.
Co znaczy Kolonia:
Słownik posiadłość jakiegoś państwa, zazwyczaj terytorium zamorskie, uzależnione od tego państwa, stanowiące teren jego ekspansji politycznej i eksploatacji gospodarczej; 2. w starożytności grecka, fenicka kielich.
Co znaczy Klawisz:
Słownik klawiatury, dźwignia w instrumentach muzycznych wykorzystywana do uruchamiania systemu młoteczkowego w instrumentach strunowych albo otwierająca i zamykająca dostęp powietrza do piszczałek lub kielich.
  • Dodano:
  • Autor: