kierownica definicja
Słownik Kierownica definicja. Czym jest dwuramiennej z rękojeściami do sterowania skrętem kół.

Czy przydatne?

Definicja Kierownica

Co oznacza KIEROWNICA: 1. urządzenie w formie koła, wycinka koła albo dźwigni dwuramiennej z rękojeściami do sterowania skrętem kół pojazdu, wykorzystywane do zarządzania pojazdem; 2. w kolejnictwie krótka szyna pomocnicza rozjazdu, zapobiegająca zsunięciu się zestawu kołowego z toru przy przejeździe poprzez krzyżownicę; 3. tama regulacyjna nadająca biegowi wody kierunek wymagany przez wzgląd na regulacją rzeki; 4. podłużna budowla żeglugowa w awanporcie ułatwiająca wjazd statków do śluzy komorowej, przejazd statków pod mostami i tym podobne; 5. prosta stała związana z ogniskiem stożkowej w ten sposób, iż relacja odległości każdego punktu stożkowej od ogniska i od tej prostej jest stały

Czym jest Kierownica znaczenie w Słownik wyrazy K .

Co znaczy Kopista:
Słownik 1. człowiek sporządzający kopie, przepisywacz; 2. w dwudziestoleciu międzywojennym żołnierz, oficer Korpusu Ochrony Pogranicza (KOP kierownica.
Co znaczy Kwarta:
Słownik płynnych i sypkich równa jednemu litrowi; 2. podatek ustanowiony poprzez Zygmunta Augusta w połowie XVI w., wynoszący czwartą część dochodu z dóbr królewskich, przeznaczony na utrzymanie stałego kierownica.
Co znaczy Krokiet:
Słownik polegająca na przetaczaniu drewnianych kul poprzez druciane siatki dzięki uderzeń młotka; 2. kulka albo wałeczek z kartofli, mięsa, ryżu i tym podobne smażone w dużej ilości tłuszczu, regularnie kierownica.
Co znaczy Klon:
Słownik 1. drzewo liściaste; 2. potomstwo jednego osobnika o identycznych właściwościach dziedzicznych powstałe w drodze rozmnażania wegetatywnego kierownica.
Co znaczy Kapituła:
Słownik 1. w niektórych krajach kolegium honorowe nadające pewne odznaczenia i ordery; 2. zespół duchownych przy katedrze albo kolegiacie kierownica.
  • Dodano:
  • Autor: