kierownica definicja
Słownik Kierownica definicja. Czym jest dwuramiennej z rękojeściami do sterowania skrętem kół.

Czy przydatne?

Definicja Kierownica

Co oznacza KIEROWNICA: 1. urządzenie w formie koła, wycinka koła albo dźwigni dwuramiennej z rękojeściami do sterowania skrętem kół pojazdu, wykorzystywane do zarządzania pojazdem; 2. w kolejnictwie krótka szyna pomocnicza rozjazdu, zapobiegająca zsunięciu się zestawu kołowego z toru przy przejeździe poprzez krzyżownicę; 3. tama regulacyjna nadająca biegowi wody kierunek wymagany przez wzgląd na regulacją rzeki; 4. podłużna budowla żeglugowa w awanporcie ułatwiająca wjazd statków do śluzy komorowej, przejazd statków pod mostami i tym podobne; 5. prosta stała związana z ogniskiem stożkowej w ten sposób, iż relacja odległości każdego punktu stożkowej od ogniska i od tej prostej jest stały

Czym jest Kierownica znaczenie w Słownik wyrazy K .

Co znaczy Koperta:
Słownik 1. rodzaj płaskiej torebki papierowej, gdzie przesyła się korespondencję; 2. wieczko, przykrywka zegarka; 3. poszwa, powłoka na kołdrę; 4. płaska torebka damska bez uchwytu kierownica.
Co znaczy Kaduk:
Słownik 1. dawniej prawo do spadku pozostawionego bez spadkobierców i testamentu; 2. diabeł, bies, czart kierownica.
Co znaczy Konwój:
Słownik wyznaczony do ochrony kogoś albo czegoś; 2. ekipa statków handlowych i eskortujących je okrętów wojennych, których zadaniem jest ochrona przed atakiem samolotów i okrętów nieprzyjacielskich kierownica.
Co znaczy Klaps:
Słownik na płask z charakterystycznym klaśnięciem; 2. połączone przegubowo drewniane deseczki wydające przy zamknięciu charakterystyczny trzask, rejestrowany na taśmie filmowej i dźwiękowej, co umożliwia kierownica.
Co znaczy Klucz:
Słownik wykorzystywane do zamykania i otwierania zamków i kłódek; 2. mechanizm znaków, skrótów i tym podobne, dzięki których nadaje się depesze, sygnały, szyfruje się informacje i tym podobne,,; 3 kierownica.
  • Dodano:
  • Autor: