kierownica definicja
Słownik Kierownica definicja. Czym jest dwuramiennej z rękojeściami do sterowania skrętem kół.

Czy przydatne?

Definicja Kierownica

Co oznacza KIEROWNICA: 1. urządzenie w formie koła, wycinka koła albo dźwigni dwuramiennej z rękojeściami do sterowania skrętem kół pojazdu, wykorzystywane do zarządzania pojazdem; 2. w kolejnictwie krótka szyna pomocnicza rozjazdu, zapobiegająca zsunięciu się zestawu kołowego z toru przy przejeździe poprzez krzyżownicę; 3. tama regulacyjna nadająca biegowi wody kierunek wymagany przez wzgląd na regulacją rzeki; 4. podłużna budowla żeglugowa w awanporcie ułatwiająca wjazd statków do śluzy komorowej, przejazd statków pod mostami i tym podobne; 5. prosta stała związana z ogniskiem stożkowej w ten sposób, iż relacja odległości każdego punktu stożkowej od ogniska i od tej prostej jest stały

Czym jest Kierownica znaczenie w Słownik wyrazy K .

Co znaczy Konwersja:
Słownik chemiczny, gdzie zachodzi zamiana pomiędzy składnikami dwóch substancji; 2. zmiana postaci danej informacji, umożliwiająca na przykład dalsze jej przetwarzanie dzięki odpowiedniego programu kierownica.
Co znaczy Kord:
Słownik 1. nazwa krótkiego miecza; 2. silne włókno wiskozowe, wykorzystywane między innymi do wzmacniania opon samochodowych kierownica.
Co znaczy Krosno:
Słownik tkacki albo maszyna włókiennicza do wytwarzania tkanin z odpowiednio przygotowanych dwóch układów nitek: 2. drewniana rama zastępująca ościeżnicę albo służąca jako jej uzupełnienie, na przykład w kierownica.
Co znaczy Kołtun:
Słownik kłąb włosów na głowie, zlepionych brudem i ropnym wysiękiem ze skóry będącej w stanie zapalnym; 2. człowiek o ciasnych poglądach, o wąskich horyzontach umysłowych, zacofany, ciemny, ograniczony kierownica.
Co znaczy Krem:
Słownik pozyskiwana z żółtek utartych z cukrem, ubitego białka, żelatyny, ubitej śmietanki z dodatkami; 2. preparat kosmetyczny w formie maści do pielęgnowania skóry, wyrabiany z tłuszczów, wonnych olejków kierownica.
  • Dodano:
  • Autor: