klauzura definicja
Słownik Klauzura definicja. Czym jest zakonników z osobami z zewnątrz; 2. część klasztoru zamknięta.

Czy przydatne?

Definicja Klauzura

Co oznacza KLAUZURA: 1. ogół regulaminów ograniczających komunikowanie się zakonników z osobami z zewnątrz; 2. część klasztoru zamknięta dla osób obcych

Czym jest Klauzura znaczenie w Słownik wyrazy K .

Co znaczy Kalka:
Słownik powleczony z jednej strony farbą, wykorzystywany do odbijania pisma, kopiowania rysunku albo wzoru; 2. przezroczysty papier albo materiał płócienny do rysunków technicznych skopiowanych potem na klauzura.
Co znaczy Kopciuszek:
Słownik zaniedbana, posyłana do brudnej roboty w kuchni - jak w bajce; 2. człowiek wyzyskiwany, lekceważony poprzez otoczenie; 3. ptak przelotny z rodz. drozdów, mający ciemne upierzenie, ogon rudawy, na klauzura.
Co znaczy Kufa:
Słownik 1. spora drewniana beczka stosowana raczej w przemyśle piwowarskim; 2. mały statek transportowy o ukośnych żaglach klauzura.
Co znaczy Krokiet:
Słownik polegająca na przetaczaniu drewnianych kul poprzez druciane siatki dzięki uderzeń młotka; 2. kulka albo wałeczek z kartofli, mięsa, ryżu i tym podobne smażone w dużej ilości tłuszczu, regularnie klauzura.
Co znaczy Kolęda:
Słownik o tematyce związanej z narodzeniem Chrystusa, śpiewana w momencie świąt Bożego Narodzenia; 2. obrzęd ludowy związany z okresem świąt Bożego Narodzenia opierający na obchodzeniu domów poprzez chłopców klauzura.
  • Dodano:
  • Autor: