kleszcze definicja
Słownik Kleszcze definicja. Czym jest najczęściej w formie dwóch dźwigni ze szczękami połączonymi.

Czy przydatne?

Definicja Kleszcze

Co oznacza KLESZCZE: 1. przyrząd albo narzędzie do chwytania elementów, najczęściej w formie dwóch dźwigni ze szczękami połączonymi przegubowo; 2. drewniane symetryczne części chomąta wygięte łukowato; 3. obiekt usztywniający drewnianą konstrukcję dachową w kierunku poprzecznym, składający się z dwóch rygli drewnianych, obejmujących krokwie i słupy, połączony z nimi metalową śrubą; 4. dwudzielne zakończenie odnóży niektórych pajęczaków i skorupiaków

Czym jest Kleszcze znaczenie w Słownik wyrazy K .

Co znaczy Krupnik:
Słownik jarzynach i mięsie zasypana kaszą, najczęściej jęczmienną; 2. napój alkoholowy sporządzony na miodzie i korzeniach, pity zazwyczaj na gorąco; 3. ten, kto produkował kaszę (krupy) albo handlował nią kleszcze.
Co znaczy Kłoda:
Słownik albo zwalonego drzewa bez gałęzi; 2. ul z wydrążonego odcinka pnia drzewnego; 3. średniowieczne narzędzie kary w formie dwu drewnianych kłód z wycięciami, w które zakuwano nogi osób więzionych kleszcze.
Co znaczy Klon:
Słownik 1. drzewo liściaste; 2. potomstwo jednego osobnika o identycznych właściwościach dziedzicznych powstałe w drodze rozmnażania wegetatywnego kleszcze.
Co znaczy Kierownica:
Słownik formie koła, wycinka koła albo dźwigni dwuramiennej z rękojeściami do sterowania skrętem kół pojazdu, wykorzystywane do zarządzania pojazdem; 2. w kolejnictwie krótka szyna pomocnicza rozjazdu kleszcze.
Co znaczy Krosno:
Słownik tkacki albo maszyna włókiennicza do wytwarzania tkanin z odpowiednio przygotowanych dwóch układów nitek: 2. drewniana rama zastępująca ościeżnicę albo służąca jako jej uzupełnienie, na przykład w kleszcze.
  • Dodano:
  • Autor: