kleszcze definicja
Słownik Kleszcze definicja. Czym jest najczęściej w formie dwóch dźwigni ze szczękami połączonymi.

Czy przydatne?

Definicja Kleszcze

Co oznacza KLESZCZE: 1. przyrząd albo narzędzie do chwytania elementów, najczęściej w formie dwóch dźwigni ze szczękami połączonymi przegubowo; 2. drewniane symetryczne części chomąta wygięte łukowato; 3. obiekt usztywniający drewnianą konstrukcję dachową w kierunku poprzecznym, składający się z dwóch rygli drewnianych, obejmujących krokwie i słupy, połączony z nimi metalową śrubą; 4. dwudzielne zakończenie odnóży niektórych pajęczaków i skorupiaków

Czym jest Kleszcze znaczenie w Słownik wyrazy K .

Co znaczy Krawat:
Słownik materiału wiązany na węzeł przy kołnierzyku koszuli albo bluzki; 2. niedozwolony chwyt za szyję w walce zapaśniczej; 3. wąski pas płótna żaglowego stosowany do przywiązywania spuszczonego i kleszcze.
Co znaczy Kołowacieć:
Słownik 1. zachowanie owiec, kręcić się w koło pod wpływem dolegliwości mózgu; 2. drętwieć, sztywnieć, tężeć, stawać się podobnym do koła kleszcze.
Co znaczy Koleba:
Słownik doraźnie przygotowane miejsce schronienia w górach, najczęściej w zagłębieniu skał albo pomiędzy głazami; 2. część sklepienia klasztornego o pow. cylindrycznej, o rzucie poziomym w formie trójkąta kleszcze.
Co znaczy Kula:
Słownik 1. figura geometryczna, której wszystkie punkty są jednakowo odległe od punktu środkowego; 2. wysoki kij z podpórką, sięgający pachy, stosowany poprzez osoby nie mogące chodzić o własnych siłach kleszcze.
Co znaczy Kort:
Słownik 1. tkanina wełniana o nitce ukośnej; 2. plac do gry w tenisa kleszcze.
  • Dodano:
  • Autor: