klin definicja
Słownik Klin definicja. Czym jest ograniczonej z dwu stron powierzchniami zbieżnymi, stosowany do.

Czy przydatne?

Definicja Klin

Co oznacza KLIN: 1. kawałek drewna albo metalu, obiekt w formie bryły ograniczonej z dwu stron powierzchniami zbieżnymi, stosowany do rozszczepiania twardych materiałów albo do łączenia elementów i tym podobne; 2. kawałek ziemi, materiału i tym podobne;; w kształcie trójkąta; 3. w linotypach rozpórka metalowa do justowania wiersza lub przyrząd rozpórkowy do zamocowania składu zecerskiego przy sporządzaniu formy drukarskiej; 4. pięciościan o podstawie prostokątnej, dwóch ścianach będących trójkątami równoramiennymi i dwóch pozostałych ścianach będących trapezami równoramiennymi; 5. w okresie lotu zespołowego jeden z szyków samolotów, gdzie samoloty w jednakowych odstępach formują dwa boki trójkąta równoramiennego, wierzchołkiem naprzód

Czym jest Klin znaczenie w Słownik wyrazy K .

Co znaczy Krok:
Słownik przy chodzeniu, opierający na uniesieniu i postawieniu nogi, stąpnięcie; 2. gest, działanie, posunięcie, postępowanie; 3. część ubrania, zazwyczaj spodni, znajdująca się w miejscu krocza; 4 klin.
Co znaczy Koryfeusz:
Słownik 1. człowiek znakomity, czołowa postać w jakiejś dziedzinie; 2. solista w balecie; 3. w starożytnym teatrze greckim przodownik chóru klin.
Co znaczy Kuszetka:
Słownik 1. osobowy wagon kolejowy mający w przedziale rozkładane miejsca leżące, z pościelą; również miejsce w takim przedziale; 2. kanapka, sofka klin.
Co znaczy Kolczatka:
Słownik kolcami stosowana do tresury psa; 2. brona z obrotowymi kolczastymi wałkami, stosowana do kruszenia twardej, zeskorupiałej powierzchni gleby; 3. zwierzę z rodz. o tej samej nazwie, występujące w klin.
Co znaczy Karnet:
Słownik 1. rodzaj abonamentu na imprezy rozrywkowe, karta albo bloczek z kuponami, biletami wstępu; 2. dawniej damski notesik balowy wykorzystywany do wpisywania kolejności tańców i tancerzy klin.
  • Dodano:
  • Autor: