klin definicja
Słownik Klin definicja. Czym jest ograniczonej z dwu stron powierzchniami zbieżnymi, stosowany do.

Czy przydatne?

Definicja Klin

Co oznacza KLIN: 1. kawałek drewna albo metalu, obiekt w formie bryły ograniczonej z dwu stron powierzchniami zbieżnymi, stosowany do rozszczepiania twardych materiałów albo do łączenia elementów i tym podobne; 2. kawałek ziemi, materiału i tym podobne;; w kształcie trójkąta; 3. w linotypach rozpórka metalowa do justowania wiersza lub przyrząd rozpórkowy do zamocowania składu zecerskiego przy sporządzaniu formy drukarskiej; 4. pięciościan o podstawie prostokątnej, dwóch ścianach będących trójkątami równoramiennymi i dwóch pozostałych ścianach będących trapezami równoramiennymi; 5. w okresie lotu zespołowego jeden z szyków samolotów, gdzie samoloty w jednakowych odstępach formują dwa boki trójkąta równoramiennego, wierzchołkiem naprzód

Czym jest Klin znaczenie w Słownik wyrazy K .

Co znaczy Krem:
Słownik pozyskiwana z żółtek utartych z cukrem, ubitego białka, żelatyny, ubitej śmietanki z dodatkami; 2. preparat kosmetyczny w formie maści do pielęgnowania skóry, wyrabiany z tłuszczów, wonnych olejków klin.
Co znaczy Krata:
Słownik przeplatające się pręty metalowe wykorzystywane jako ochrona, zamknięcie, przegroda albo ozdoba; 2. wzór geometryczny na tkaninie powstały z krzyżowania się linii tworzących kwadraty albo prostokąty klin.
Co znaczy Klucz:
Słownik wykorzystywane do zamykania i otwierania zamków i kłódek; 2. mechanizm znaków, skrótów i tym podobne, dzięki których nadaje się depesze, sygnały, szyfruje się informacje i tym podobne,,; 3 klin.
Co znaczy Koryto:
Słownik naczynie, zazwyczaj drewniane, wykorzystywane do pojenia i karmienia zwierząt domowych; 2. szczególny pojemnik do przechowywania albo przenoszenia materiałów sypkich i płynów, również część klin.
Co znaczy Kort:
Słownik 1. tkanina wełniana o nitce ukośnej; 2. plac do gry w tenisa klin.
  • Dodano:
  • Autor: