klin definicja
Słownik Klin definicja. Czym jest ograniczonej z dwu stron powierzchniami zbieżnymi, stosowany do.

Czy przydatne?

Definicja Klin

Co oznacza KLIN: 1. kawałek drewna albo metalu, obiekt w formie bryły ograniczonej z dwu stron powierzchniami zbieżnymi, stosowany do rozszczepiania twardych materiałów albo do łączenia elementów i tym podobne; 2. kawałek ziemi, materiału i tym podobne;; w kształcie trójkąta; 3. w linotypach rozpórka metalowa do justowania wiersza lub przyrząd rozpórkowy do zamocowania składu zecerskiego przy sporządzaniu formy drukarskiej; 4. pięciościan o podstawie prostokątnej, dwóch ścianach będących trójkątami równoramiennymi i dwóch pozostałych ścianach będących trapezami równoramiennymi; 5. w okresie lotu zespołowego jeden z szyków samolotów, gdzie samoloty w jednakowych odstępach formują dwa boki trójkąta równoramiennego, wierzchołkiem naprzód

Czym jest Klin znaczenie w Słownik wyrazy K .

Co znaczy Kałmuk:
Słownik koczującego plemienia mongolskiego zamieszkującego Kałmucję; 2. mały, krępy koń stepowy, stosowany poprzez plemiona kałmuckie; 3. gruba tkanina bawełniana, stosowana między innymi do celów klin.
Co znaczy Kopyto:
Słownik otaczająca ostatnie człony palców u ssaków kopytnych; 2. narzędzie obuwnicze z twardego drewna albo z tworzywa sztucznego w kształcie stopy ludzkiej, wykorzystywane do montażu obuwia i nadania mu klin.
Co znaczy Kubeł:
Słownik walcowatego kształtu, zazwyczaj rozszerzone u góry, z pałąkiem, stosowane do noszenia, przetrzymywania w nim wody, śmieci, węgla i tym podobne; 2. pojemnik do przenoszenia materiałów sypkich w klin.
Co znaczy Koszulka:
Słownik nakładanej na jakiś element; 2. w rotograwiurze warstwa miedzi, gdzie trawi się obraz; 3. w reaktorze jądrowym powłoka chroniąca pręt paliwowy przed utlenianiem, zetknięciem z chłodziwem i tym klin.
Co znaczy Katastrofizm:
Słownik postawa życiowa oparta na przeświadczeniu o grożącej katastrofie, o nieuchronności zagłady współczesnego świata, w pierwszej kolejności kultury europejskiej, rozpowszechniony po I wojnie światowej klin.
  • Dodano:
  • Autor: