kłoda definicja
Słownik Kłoda definicja. Czym jest wydrążonego odcinka pnia drzewnego; 3. średniowieczne narzędzie.

Czy przydatne?

Definicja Kłoda

Co oznacza KŁODA: 1. pień zrąbanego albo zwalonego drzewa bez gałęzi; 2. ul z wydrążonego odcinka pnia drzewnego; 3. średniowieczne narzędzie kary w formie dwu drewnianych kłód z wycięciami, w które zakuwano nogi osób więzionych

Czym jest Kłoda znaczenie w Słownik wyrazy K .

Co znaczy Kwiat:
Słownik pędów roślin o gęsto skupionych, silnie przeobrażonych liściach, regularnie barwnych, będący organem rozmnażania płciowego; 2. idealna, w najwyższym stopniu wartościowa, wybrana część czegoś; 3. ogon kłoda.
Co znaczy Kacerz:
Słownik 1. odstępca od wiary, heretyk; 2. rodzaj sieci do połowu ryb i raków kłoda.
Co znaczy Kasownik:
Słownik wykorzystywane do dziurkowania albo stemplowania biletów zazwyczaj w pojazdach komunikacji miejskiej; 2. przyrząd elektryczny do samoczynnego utrwalania sygnału wywoławczego i ręcznego jego kasowania kłoda.
Co znaczy Kran:
Słownik 1. urządzenie zamykające dopływ cieczy albo gazu, kurek; 2. maszyna do podnoszenia i przemieszczania ogromnych ciężarów, dźwig, żuraw kłoda.
Co znaczy Kabłąk:
Słownik zakrzywiony, wygięty w łuk; 2. obiekt konstrukcyjny zazwyczaj w kształcie pręta wygiętego koliście, występujący w wielu urządzeniach technicznych; 3. osłona w ręcznej broni palnej ochraniająca język kłoda.
  • Dodano:
  • Autor: