klucz definicja
Słownik Klucz definicja. Czym jest zamków i kłódek; 2. mechanizm znaków, skrótów i tym podobne.

Czy przydatne?

Definicja Klucz

Co oznacza KLUCZ: 1. narzędzie wykorzystywane do zamykania i otwierania zamków i kłódek; 2. mechanizm znaków, skrótów i tym podobne, dzięki których nadaje się depesze, sygnały, szyfruje się informacje i tym podobne,,; 3. objaśniający komentarz, tekst zawierający rozwiązania zadań matematycznych; 4. zasady, wg których coś się przeprowadza, rozstrzyga; 5. szyk, w jakim lecą wybrane ptaki wędrowne; 6. środkowy kliniec szczytowy, konstrukcyjne zamknięcie sklepienia albo łuku, zazwyczaj zdobione; 7. lista zwierząt, roślin i tym podobne,,,; ułożony wg zasad systematyki, zazwyczaj na podstawie ich cech morfologicznych; 8. szyk samolotów w trakcie lotu zespołowego, gdzie trzy samoloty formują trójkąt i stanowią najmniejszy zespół taktyczny samolotów w powietrzu; 9. symbol graficzny umieszczany najpierw pięciolinii określający bezwzględną wysokość dźwięku na linii, na której został umiejscowiony; 10 zespół gospodarstw państwowego gospodarstwa rolnego albo ekipa folwarków pod wspólną administracją; 11. narzędzie do dokręcania albo odkręcania śrub i nakrętek, składające się zazwyczaj z odpowiednio ukształtowanej główki, która obejmuje nakrętkę albo łeb śruby i trzonka do obracania klucza ręką; 12. narzędzie do nakręcania, wprawiania w ruch jakiegoś systemu i tym podobne,,,,; ; 13. część aparatury telegraficznej albo radiowej służącej do nadawania depesz, sygnałów itp

Czym jest Klucz znaczenie w Słownik wyrazy K .

Co znaczy Kolonia:
Słownik posiadłość jakiegoś państwa, zazwyczaj terytorium zamorskie, uzależnione od tego państwa, stanowiące teren jego ekspansji politycznej i eksploatacji gospodarczej; 2. w starożytności grecka, fenicka klucz.
Co znaczy Kotwica:
Słownik konstrukcja z trzonem i ramionami, która rzucona ze statku na linie albo łańcuchu zagłębia się w dno i utrzymuje statek w jednym miejscu; 2. łuk metalowy z zakrzywionymi końcami, utrzymujący system klucz.
Co znaczy Kołtun:
Słownik kłąb włosów na głowie, zlepionych brudem i ropnym wysiękiem ze skóry będącej w stanie zapalnym; 2. człowiek o ciasnych poglądach, o wąskich horyzontach umysłowych, zacofany, ciemny, ograniczony klucz.
Co znaczy Kołnierz:
Słownik 1. wykończenie ubrania przy szyi; 2. u zwierząt pas sierści albo piór odmiennej barwy otaczający szyję; 3. wystająca otoczka jakiegoś przedmiotu, rodzaj pierścienia obejmującego jakiś element klucz.
Co znaczy Krzywienie:
Słownik 1. czynić coś krzywym, na przykład krzywienie obcasów poprzez dzieci; 2. stawać się krzywym, na przykład krzywienie wierzb pod wpływem mocnych wiatrów klucz.
  • Dodano:
  • Autor: