klucz definicja
Słownik KLUCZ definicja. Czym jest zamków i kłódek; 2. mechanizm znaków, skrótów i tym podobne.

Czy przydatne?

Definicja Klucz

Co oznacza KLUCZ: 1. narzędzie wykorzystywane do zamykania i otwierania zamków i kłódek; 2. mechanizm znaków, skrótów i tym podobne, dzięki których nadaje się depesze, sygnały, szyfruje się informacje i tym podobne,,; 3. objaśniający komentarz, tekst zawierający rozwiązania zadań matematycznych; 4. zasady, wg których coś się przeprowadza, rozstrzyga; 5. szyk, w jakim lecą wybrane ptaki wędrowne; 6. środkowy kliniec szczytowy, konstrukcyjne zamknięcie sklepienia albo łuku, zazwyczaj zdobione; 7. lista zwierząt, roślin i tym podobne,,,; ułożony wg zasad systematyki, zazwyczaj na podstawie ich cech morfologicznych; 8. szyk samolotów w trakcie lotu zespołowego, gdzie trzy samoloty formują trójkąt i stanowią najmniejszy zespół taktyczny samolotów w powietrzu; 9. symbol graficzny umieszczany najpierw pięciolinii określający bezwzględną wysokość dźwięku na linii, na której został umiejscowiony; 10 zespół gospodarstw państwowego gospodarstwa rolnego albo ekipa folwarków pod wspólną administracją; 11. narzędzie do dokręcania albo odkręcania śrub i nakrętek, składające się zazwyczaj z odpowiednio ukształtowanej główki, która obejmuje nakrętkę albo łeb śruby i trzonka do obracania klucza ręką; 12. narzędzie do nakręcania, wprawiania w ruch jakiegoś systemu i tym podobne,,,,; ; 13. część aparatury telegraficznej albo radiowej służącej do nadawania depesz, sygnałów itp

Czym jest Klucz znaczenie w Słownik wyrazy K .

Co znaczy Klepsydra:
Słownik do mierzenia czasu, złożony z dwóch szklanych naczyń stożkowych połączonych wąskim kanalikiem, poprzez który przesącza się woda albo suchy piasek; 2. plakat zawiadamiający o czyjejś śmierci i klucz co to jest.
Co znaczy Kufer:
Słownik 1. skrzynia z płaskim albo wypukłym wiekiem, regularnie okuta, stosowana do przechowywania odzieży; 2. bagażnik samochodu osobowego klucz definicja.
Co znaczy Koncentrat:
Słownik żywnościowy o dużej zawartości składników najcenniejszych dla danego artykułu, utrwalony najczęściej poprzez wysuszenie surowca albo poprzez częściowe odparowanie z niego wody, niekiedy wzbogacony w klucz co znaczy.
Co znaczy Krata:
Słownik przeplatające się pręty metalowe wykorzystywane jako ochrona, zamknięcie, przegroda albo ozdoba; 2. wzór geometryczny na tkaninie powstały z krzyżowania się linii tworzących kwadraty albo prostokąty klucz słownik.
Co znaczy Kołyska:
Słownik łóżeczko na biegunach albo z innym urządzeniem do huśtania, kołysania; 2. drewniana konstrukcja budowana pod dnem statku dla jego wodowania z pochylni; 3. część działa umożliwiająca przesuwanie się klucz znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: