klucz definicja
Słownik KLUCZ definicja. Czym jest zamków i kłódek; 2. mechanizm znaków, skrótów i tym podobne.

Czy przydatne?

Definicja Klucz

Co oznacza KLUCZ: 1. narzędzie wykorzystywane do zamykania i otwierania zamków i kłódek; 2. mechanizm znaków, skrótów i tym podobne, dzięki których nadaje się depesze, sygnały, szyfruje się informacje i tym podobne,,; 3. objaśniający komentarz, tekst zawierający rozwiązania zadań matematycznych; 4. zasady, wg których coś się przeprowadza, rozstrzyga; 5. szyk, w jakim lecą wybrane ptaki wędrowne; 6. środkowy kliniec szczytowy, konstrukcyjne zamknięcie sklepienia albo łuku, zazwyczaj zdobione; 7. lista zwierząt, roślin i tym podobne,,,; ułożony wg zasad systematyki, zazwyczaj na podstawie ich cech morfologicznych; 8. szyk samolotów w trakcie lotu zespołowego, gdzie trzy samoloty formują trójkąt i stanowią najmniejszy zespół taktyczny samolotów w powietrzu; 9. symbol graficzny umieszczany najpierw pięciolinii określający bezwzględną wysokość dźwięku na linii, na której został umiejscowiony; 10 zespół gospodarstw państwowego gospodarstwa rolnego albo ekipa folwarków pod wspólną administracją; 11. narzędzie do dokręcania albo odkręcania śrub i nakrętek, składające się zazwyczaj z odpowiednio ukształtowanej główki, która obejmuje nakrętkę albo łeb śruby i trzonka do obracania klucza ręką; 12. narzędzie do nakręcania, wprawiania w ruch jakiegoś systemu i tym podobne,,,,; ; 13. część aparatury telegraficznej albo radiowej służącej do nadawania depesz, sygnałów itp

Czym jest Klucz znaczenie w Słownik wyrazy K .

Co znaczy Kaganiec:
Słownik 1. skórzana albo druciana plecionka zakładana zwierzętom na pysk, uniemożliwiająca im kąsanie; 2. naczynie z palącym się wewnątrz ogniem wykorzystywane do oświetlania klucz co znaczy.
Co znaczy Kasa:
Słownik szafa żelazna przeznaczona do przechowywania pieniędzy, papierów wartościowych, kosztowności i tym podobne; 2. zawartość kasy, kapitał, fundusz, pieniądze; 3. pomieszczenie, dział instytucji, gdzie klucz krzyżówka.
Co znaczy Koma:
Słownik 1. śpiączka, głęboka strata świadomości, brak reakcji na bodźce zewnętrzne i wewnętrzne; 2. przecinek klucz co to jest.
Co znaczy Kredens:
Słownik 1. mebel wykorzystywany do przechowywania naczyń i przyborów stołowych; 2. w dawnych pałacach i dworach pomieszczenie do przechowywania zastawy stołowej i dla służby podającej do stołu klucz słownik.
Co znaczy Kołnierz:
Słownik 1. wykończenie ubrania przy szyi; 2. u zwierząt pas sierści albo piór odmiennej barwy otaczający szyję; 3. wystająca otoczka jakiegoś przedmiotu, rodzaj pierścienia obejmującego jakiś element klucz czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: